Çözüldü Forza Horizon 4 oynarken aniden donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
RAM
Corsair Vengeance 16 GB 3600 MHz CL18
Ekran kartı
Twin Frozr 750 Ti
Anakart
B450M-S2H
İşlemci
R5 5500
Oyun oynarken aniden donuyor ve oyunu kapatmak zorunda kalıyorum.

Çözüm
Oo appbuster ile Xbox servislerini kaldırmıştım bir alakası olabilir mi acaba 🤔

Ben bir çözüm buldum arkadaşlar umarım işinize yarar. Ekran kartıma gelen son 527.47 güncellemesini Denetim Masası'ndan kaldırıp yerine nvidia manuel sürücü bulma kısmından bir önceki sürüm olan 522.25 sürümünü kurup oyuna girdim ve 1 saattir gram sorun olmadan oynuyorum. Güncel sürümde 10-15dk sonra oyun aniden donup sesler takılıyordu.
xbox ile iletişime geçtim bana
Sizin ekran kartı nwidia arkadaşının ki amd dir yahut aynı nwidia yı kullanıyorsunuzdur sizin kart daha yüksektir arkadaşınızın ki düşük modeldir o yüzden sürücü farkı vardır 3 bn serisi sürücülerden kaynaklı 1.5 ayda tam 6 adet güncelleme geldi iyice ettiler içine hiç bişeyin fixlendiği yok bende sizin gibi 2 aydır giremiyorum oyuna sürekli atıyor ve genel olarak herkezde bu mevcut.
xbox ile iletişime geçtim bana cevap olarak. windows güncellemeniz varsa onu yaptıktan sonra tekrar deneyin dediler. win 11 kullanıcısıyım. baktığımda güncelleme gözüküyordu (22h2 güncellemesi) başarılı bir şekilde yaptım fakat bir umutla düzelmiştir diye girdiğim oyunda 35 dakika sonra yine aynı sorun ile karşılaştım. şimdi de nvidia teknik desteğe mail gönderdim geri dönüş sağlarlarsa sizler ile paylaşırım.

xbox ile iletişime geçtim bana cevap olarak. windows güncellemeniz varsa onu yaptıktan sonra tekrar deneyin dediler. win 11 kullanıcısıyım. baktığımda güncelleme gözüküyordu (22h2 güncellemesi) başarılı bir şekilde yaptım fakat bir umutla düzelmiştir diye girdiğim oyunda 35 dakika sonra yine aynı sorun ile karşılaştım. şimdi de nvidia teknik desteğe mail gönderdim geri dönüş sağlarlarsa sizler ile paylaşırım.
ben hepsine yazdım driver sürümünü düşürüyorum bi sorun yok güncelliyorum sıkıntı başlıyor fixlenmesi gerek oyunun yoksa buna bir çare yok inşllah düzeltirler diyelim konuyu aktif tutalım hocam tşkler .

Yeni sürücü güncelleştirmesi gelmiş (527.56) deneyeniniz oldu mu? umarım bu sefer sorunu çözmüşlerdir.

Yeni sürücü güncelleştirmesi gelmiş (527.56) deneyeniniz oldu mu? umarım bu sefer sorunu çözmüşlerdir.
arkadaşlar yeni gelen güncellemeyi kurdum. yine bir umutla düzelmiştir diye oyuna girdim fakat hiçbir şey değişmemiş aynı sorun yine devam ediyor.

Son düzenleme:

arkadaşlar yeni gelen güncellemeyi kurdum. yine bir umutla düzelmiştir diye oyuna girdim fakat hiçbir şey değişmemiş aynı sorun yine devam ediyor.
şuan yeni güncelledim hala aynı sorun kimlerle iletişime geçmek gerek 2 ay oldu oyuna hala erişim sağlayamıyoruz bu sorunu işi bilir kişiler tarafına bildirmemiz gerek yoksa bu hatayı bilmeyecekler

hocam size dönüş yaptılar mı biliyosunuz bu yeni güncelleme de başarısız :(

hocam size dönüş yaptılar mı biliyosunuz bu yeni güncelleme de başarısız :(
geri dönüş sağladılar fakat önerdiği çözüm yolları nvidia experience silinip tekrardan temiz kurulum yapılması ve varsa da win güncellemesi. hepsini yaptım sonuç yine aynı. sorunun düzelmediğini ikinci bir kez karşı tarafa ilettim bu seferde oyunun kendisinde veya dosyalarında bir sorun olabileceğini ve steamdan oyun dosyası doğrulama yapılmasını söyledi. benden sistem gereksinimlerimi, sürücü sürümünü ve oyunla ilgili hatanın ekran görüntüsünü istedi. onları gönderdim cevap bekliyorum.

bunları da denememi istedi;
1. Perform a clean latest driver installation from NVIDIA website.
2. Check for the Windows update.
3. Check for the game file Integrity in Steam.
4. Right click on the desktop and launch NVIDIA Control Panel > Manage 3D settings > Global Settings and make below changes>Power Management Mode - set this to Prefer Maximum Performance
> Threaded optimization – off
>Triple buffering – off
> Vertical sync – off
5. Make sure your PC is set to High performance settings within windows power and sleep settings, steps: click start - Settings - System - Power & Sleep and here set it to High Performance (if option not listed then click on 'create a power plan' and set it to high performance

ben yaptım bütün adımları fakat çözülmedi sorun.

Son düzenleme:
geri dönüş sağladılar fakat önerdiği çözüm yolları nvidia experience silinip tekrardan temiz kurulum yapılması ve varsa da win güncellemesi. hepsini yaptım sonuç yine aynı. sorunun düzelmediğini ikinci bir kez karşı tarafa ilettim bu seferde oyunun kendisinde veya dosyalarında bir sorun olabileceğini ve steamdan oyun dosyası doğrulama yapılmasını söyledi. benden sistem gereksinimlerimi, sürücü sürümünü ve oyunla ilgili hatanın ekran görüntüsünü istedi. onları gönderdim cevap bekliyorum.

bunları da denememi istedi;
1. Perform a clean latest driver installation from NVIDIA website.
2. Check for the Windows update.
3. Check for the game file Integrity in Steam.
4. Right click on the desktop and launch NVIDIA Control Panel > Manage 3D settings > Global Settings and make below changes>Power Management Mode - set this to Prefer Maximum Performance
> Threaded optimization – off
>Triple buffering – off
> Vertical sync – off
5. Make sure your PC is set to High performance settings within windows power and sleep settings, steps: click start - Settings - System - Power & Sleep and here set it to High Performance (if option not listed then click on 'create a power plan' and set it to high performance

ben yaptım bütün adımları fakat çözülmedi sorun.
Format attım win 11 den win 10 döndüm ve hatta ilk oyunu forza 4 indirdim sonuç yine aynı 10 dkka dan sonra kitleniyor. ben oyunla alakalı oldugunu düşünmüyorum nwidia ile bir alakası var bu hatayı alan herkez aynı şirketten şikayetçi

Format attım win 11 den win 10 döndüm ve hatta ilk oyunu forza 4 indirdim sonuç yine aynı 10 dkka dan sonra kitleniyor. ben oyunla alakalı oldugunu düşünmüyorum nwidia ile bir alakası var bu hatayı alan herkez aynı şirketten şikayetçi
eski sürüm olan 526.98 e geri döndüm fakat sorun yine aynı. o yüzden bende bi oyundan şüphelenmeye başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı