Çözüldü Forza Horizon 4 oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mehmet_kchsngl

Picopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce Casper Excalibur G870 RTX4050 12. nesil i7 32 GB RAM 1 TB SSD laptop. Windows 11 Pro kurulu bilgisayar da.
Geçenlerde Forza Horizon 4 indirdim ama 10-15 dk oynadıktan sonra oyunda attı ve birkaç kez yaşadım bunu sebebi ne olabilir ekran kartı sürücüm son sürüm güncel.

Çözüm
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bunları dener misin?
Chkdsk /r /f: Amacı bir disk birimindeki dosya sistemi ve dosya sistemi meta verilerinin bütününü taramak ve bulduğu mantıksal dosya sistemi hatalarını düzeltmektir. Ayrıca hedef diskte fiziksel hasar nedeniyle oluşan bozuk sektörleri tespit etmek için de kullanılabilir. Kesinlikle tavsiye ediyorum gereksiz disk kullanımını azaltır,%100 disk kullanım sorunları giderir.

SFC /scannow: Windows sistem dosyalarını onarır.

DISM /online /cleanup-image /checkhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth: Bu üçü aynı şekilde bilgisayarınızdaki sorunları tarar ve optimize eder.
Hiç önemli değil. Windows'un sorunu bulduğu ve onardığı yazıyor açıklamada. Bu güzel bir haber ama siz diğerlerini de yapıp o şekilde deneyin oyunu açmayı.
Şimdi 5 dakikalık süreçte Forza'ya girdim ve araçla yaklaşık 1 kkm gittim ve tekrar oyundan attı şimdi diğer yazdıklarınızıda deneyeceğim.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bunları dener misin?
Chkdsk /r /f: Amacı bir disk birimindeki dosya sistemi ve dosya sistemi meta verilerinin bütününü taramak ve bulduğu mantıksal dosya sistemi hatalarını düzeltmektir. Ayrıca hedef diskte fiziksel hasar nedeniyle oluşan bozuk sektörleri tespit etmek için de kullanılabilir. Kesinlikle tavsiye ediyorum gereksiz disk kullanımını azaltır,%100 disk kullanım sorunları giderir.

SFC /scannow: Windows sistem dosyalarını onarır.

DISM /online /cleanup-image /checkhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth: Bu üçü aynı şekilde bilgisayarınızdaki sorunları tarar ve optimize eder.

Hiç önemli değil. Windows'un sorunu bulduğu ve onardığı yazıyor açıklamada. Bu güzel bir haber ama siz diğerlerini de yapıp o şekilde deneyin oyunu açmayı.
Bilgisayarı yeniden başlattım şu an böyle doğru gidiyorum değil mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230831_161823.jpg
    IMG_20230831_161823.jpg
    64,1 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi 5 dakikalık süreçte Forza'ya girdim ve araçla yaklaşık 1 kkm gittim ve tekrar oyundan attı şimdi diğer yazdıklarınızıda deneyeceğim.

Bilgisayarı yeniden başlattım şu an böyle doğru gidiyorum değil mi?

Evet diskteki sorunları onarmaya çalışıyor şu an.

Geri
Yukarı