Forza Horizon 4 RTX 3060 %97 VRAM kullanımı

Tavuss

Femtopat
Daha fazla  
Yakın tarihte bir ekran kartı aldım (RTX 3060) ve bilgisayara taktım, her şey çok güzeldi ama normalde rahatlıkla oynadığım Forza Horizon 4'ü ekran kartını taktıktan sonra oynayamamaya başladım, Görev Yöneticisi'nden baktığımda oyunun açılırken çok fazla RAM kullandığını ve belleği yüzde 97 doldurduğunu gördüm, ekran kartını takmadan önce böyle bir hata yaşamadım, driverlar güncel ve sistem şu şekilde;
-AMD Ryzen 5 5600G.
-RTX 3060 Ventus 2X.
-ASUS Prime B450M K 2
-2x8 G.Skill Ripjaws RAM.

VRAM ile RAM farklı, RX 6600 8 GB ile Ultra'da VRAM sorunu yaşamamıştım.

Yanlışlıkla APU'yu kullanıyor olabilirsiniz.

Aldım ve taktım diyor, masaüstü demek ki. 6gb olanı da sadece laptoplar için var. Kısaca 8gb.

Oyun ekran kartı olarak işlemciyi görüyor olabilir mi? APU bir işlemci çünkü.
Ekran kartı 12GB ve eğer işlemciyi ekran kartı olarak görüyorsa bunu nasıl anlayabilirim? veya nasıl değiştirebilirim?

Ekran kartı 12GB ve eğer işlemciyi ekran kartı olarak görüyorsa bunu nasıl anlayabilirim? veya nasıl değiştirebilirim?
MSI Afterburner gösterir genelde GPU 0 oluyor adı. Nvidia denetim masasından değiştiriliyor olması lazım. Ve Windows grafik ayarlarından.
Aldım ve taktım diyor, masaüstü demek ki. 6gb olanı da sadece laptoplar için var. Kısaca 8gb.

Oyun ekran kartı olarak işlemciyi görüyor olabilir mi? APU bir işlemci çünkü.
@Lancia5427 noldu?

Yaptım fakat bir değişim olmadı, yine açtığımda aşırı yüksek ram kullanmaya başlıyor ve bilgisayar çöküyor.
VRAM demiştiniz, hangisini yüksek kullanıyor? RAM'i kullanır normal. Çökme ram uyumsuzluğundan olabilir, sanırım ramleriniz kit ama bazı ramlerde farklı değerler vs olabiliyor. Başka oyunda RAM'e yüklenince çökme oluyor mu?

VRAM demiştiniz, hangisini yüksek kullanıyor? RAM'i kullanır normal. Çökme ram uyumsuzluğundan olabilir, sanırım ramleriniz kit ama bazı ramlerde farklı değerler vs olabiliyor. Başka oyunda RAM'e yüklenince çökme oluyor mu?
Başlıkta ram yazmıştım ama vram olarak düzeltmiş, başka herhangi bir oyunda bunu yaşamadım, cyberpunk 2077 ultra ayarlarda bile ortalama 50 fps alıyorum. internette ne kadar araştırsam da bir çözümünü bulamadım. Ayrıca ekran kartını takmadan önce de yine aynı ramler vardı ve sorunsuz çalışıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı