Forza Horizon 4 Steam optimizasyonu düzeldi mi?

Ciri Riannon

Decapat
Merhabalar, önceden Game Pass'ten oynuyordum fakat oyunu satın almaya karar verdim. Bildiğiniz gibi Steam'de Microsoft Store'dan daha ucuz fakat ilk çıktığında optimizasyon sorunları vesaire var diyorlardı. Düzeltildi mi onlar, oyun sorunsuz mu? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, önceden Game Pass'ten oynuyordum fakat oyunu satın almaya karar verdim. Bildiğiniz gibi Steam'de Microsoft Store'dan daha ucuz fakat ilk çıktığında optimizasyon sorunları vesaire var diyorlardı. Düzeltildi mi onlar, oyun sorunsuz mu? :)
İlk zamankiyle şuanki arasında fark benim için baya fazla. Drop falan yemiyorum optimizasyonu düzeltildi baya.

Öncelikle selam. Önceden alıp iade etmiştim oyunu optimizasyon sorunlarından dolayı. Yakın bir zamanda tekrar aldım ve Ultra-yüksek ayarlar da sorunsuz bir oyun deneyimi aldım. Şu ana kadar hiçbir açık dünya da dropla karşılaşmadım. Geçiş ekranların da o meşhur FPS düşüşleri de yoktu. Gayet iyi bir deneyim alıyorum şu an. Yaklaşık 2 haftadır oynuyorum sorunla karşılaşmadım. 40-50 FPS ile gayet yerinde bir oyun keyfi aldım. Bence alınabilir.

Öncelikle selam. Önceden alıp iade etmiştim oyunu optimizasyon sorunlarından dolayı. Yakın bir zamanda tekrar aldım ve Ultra-yüksek ayarlar da sorunsuz bir oyun deneyimi aldım. Şu ana kadar hiçbir açık dünya da dropla karşılaşmadım. Geçiş ekranların da o meşhur FPS düşüşleri de yoktu. Gayet iyi bir deneyim alıyorum şu an. Yaklaşık 2 haftadır oynuyorum sorunla karşılaşmadım. 40-50 FPS ile gayet yerinde bir oyun keyfi aldım. Bence alınabilir.

Bende gayet iyi çalışıyor. Yer yer 100FPS de görüyorum.

Sisteminiz nedir acaba, paylaşma imkanınız var mı?

8 GB RAM (2x4) i5 3. nesil işlemci GTX 1050 Ti sistemim. Zamanında RX 550 4 GB da kullandım. Aşağı yukarı aynı FPS değerlerini alıyordum. Tabi ki 1050 Ti ile iyi ama çok fark yoktu.
Bu sistemle Ultra-high ayarlar da 40 altına düşmüyor. Festival alanında 30 küsurlere düştüğü oluyor ama öyle çok etkilemiyor.

FPS yükselmedi ama eskisi gibi yarış başlangıcı, yarış sonu, gibi sinematiklerde artık düşme olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı