Forza Horizon 4 Steam sürümünde donma ve FPS dalgalanması

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Oyunu Game Pass ile uzun süre oynadım hiçbir sorun yoktu ancak dün Steam sürümünü satın alıp indirdim. Oyun açılırken dahi bir tuhaflık hissettim hem ses gelmiyordu ilk birkaç saniye hem de ara sahneler çok takılıyordu. Örneğin 110 FPS iken bir anda 80-90 FPS olup devam ediyor oyun. Benim gibi bu sorunları yaşayan var mıdır? İade etmeyi düşünüyorum çok can sıkıcı bir durum. Dosya doğrulamayı denedim sonuç aynı.

i7 10750h.
GTX 1660 Ti.
2x16 GB RAM.
512 GB NVMe M.2 SSD.
Windows, sürüler en güncel hâlde ve sıcaklıklarda sorun yok.

Evet oyunda genel bir sıkıntı var. Ara sahnelerde feci bir şekilde kastırmasıyla birlikte, yolda giderken ara ara drop yiyyorum. Üstelik FPS 50-60 arasında dolaşmasına rağmen. Anlık sanki 7-8 FPS'ye düşüyor gibi oluyor.

Ben de bir de kitlenme problemi var. Tak diyor kilitlenip ne oyun ne pc tepki veriyor. Reset atmadıkça düzelmiyor. Güncelleme ile umarım en kısa zamanda çözülür. Bunun için ticket atın firmaya. Sorununuzu bildirin.

Bende de RTX2060M var. Ayarlar en sondayken ortalama 100FPS alıyorum ama 5-6 saniyede bir anlık takılıyor. Microsoft sürümünde böyle bir şey olmuyordu. İnşallah en kısa sürede güncelleme ile düzeltirler.

Oyunu Game Pass ile uzun süre oynadım hiçbir sorun yoktu ancak dün Steam sürümünü satın alıp indirdim. Oyun açılırken dahi bir tuhaflık hissettim hem ses gelmiyordu ilk birkaç saniye hem de ara sahneler çok takılıyordu. Örneğin 110 FPS iken bir anda 80-90 FPS olup devam ediyor oyun. Benim gibi bu sorunları yaşayan var mıdır? İade etmeyi düşünüyorum çok can sıkıcı bir durum. Dosya doğrulamayı denedim sonuç aynı.

i7 10750h.
GTX 1660 Ti.
2x16 GB RAM.
512 GB NVMe M.2 SSD.
Windows, sürüler en güncel hâlde ve sıcaklıklarda sorun yok.
Aynı sorun bende de var gtx 1060 6gb game pass üzerinden ultra-ekstrem ayarlada gayet akıcıydı.Steam versiyonunda başta oyun açılırken seste kesilmeler oldu.Oyun sırasında anlık fps düşmeleri ve takılmalar çok fazla olmaya başladı.

Aynı sorun bende de var gtx 1060 6gb game pass üzerinden ultra-ekstrem ayarlada gayet akıcıydı.Steam versiyonunda başta oyun açılırken seste kesilmeler oldu.Oyun sırasında anlık fps düşmeleri ve takılmalar çok fazla olmaya başladı.
Evet maalesef Steam sürümü böyle. 1 hafta daha bekleyip iade edeceğim.

Biraz hortlatıyorum ama bir şey soracağım bende oyunu oynuyorum ama Xbox Live ebeveyn denetimi hatası veriyor. Acaba bunun bir çözümü var mı?
Bilgim yok maalesef.

Aynı sorun bende de var. Windows sürümünde sıkıntı yoktu fakat Steam sürümünde Ultimate Edition oyun esnasında bazen sıkıntı yaratıyor droplar olabiliyor. Ara sahneler de çok takılıyor. RTX 2060 ve i7 9750H var, oyun da M.2 SSD'ye kurulu tıpkı daha önceden olduğu gibi. Bir de eskiye nazaran işlemcinin 10 derece falan daha fazla ısındığını tespit ettim bilmiyorum bu durum herkeste böyle mi ama umarım en yakın zamanda bununla alakalı güncelleme gelir.

Geri
Yukarı