Forza Horizon 4 sürekli çöküyor

eray ilkaya

Decapat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 oynuyorum Steam üzerinden mağazadan araç satın aldığımda bu ekranda takılı kalıyor. Kapatıp açıyorum oyunu aracı sür diyorum sürüyorum sonra araç değiştirdiğimde bu sefer de araca bindiğim gibi kilitleniyor ne yapmam lazım. Steam oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım, DDU ile mevcut sürücüleri silip güncel driver tekrar yükledim yine aynı sorunla karşılaştım. Biraz daha araştırdıktan sonra bir kullanıcının şu yorumunu gördüm: "biraz araştırınca NVIDIA'nın yeni sürücülerin bu oyunda bir sebepten dolayı çökme yaşattığı bilgisine ulaştım. Yeni driverı DDU ile kaldırıp, 2021 Ağustos ayında hazırladıkları eski driverı yükleyince sorun ortadan kalktı" başka bir kullanıcının ise şu yorumunu gördüm: "oyununun da çökme sorunu yaşayan arkadaşlar, 522.25 NVIDIA sürümüne geçiş yapın sorun ortadan kalkacaktır."
Ekran kartım MSI Ventus 1660 Super OC. NVIDIA 522.25 sürümüne nasıl geçiş yapabilirim?

Dosya Ekleri

• f3.jpeg
    f3.jpeg
    129,5 KB · Görüntüleme: 58
  • g5.png
    g5.png
    64 KB · Görüntüleme: 80
  • h5.PNG
    h5.PNG
    49,6 KB · Görüntüleme: 49
  • f3.jpeg
    f3.jpeg
    129,5 KB · Görüntüleme: 53
NVIDIA'lı masaüstüm ve AMD Vega'lı laptopum var, her ikisinde de bu sorun var. Son birkaç aydır Forza'da bu sorun mevcut, oynayan arkadaşlarımda da benzer sorun var. Oyunu alta atsan donuyor, oyundan çıkmak istesen donuyor ve giderken FPS bir anda çakılıyor.

Denetim Masasi üzerinden mevcut NVIDIA grafik sürücüsünü kaldirip asagidaki baglantidan 522.25 sürümünü indirip kurabilirsiniz.

Daha dün DDU ile bütün driverleri silip sadece güncel driver'i indirdim. Tekrardan silmeme gerek var mı ?

Yani o zaman DDU ile ekran kartı driverlarını silip eskisine geçebilirsiniz. Çok fazla problem olmaz diye düşünüyorum.
Son zamanlarda sürekli yeni driver mevcut diye bildirim alıyordum şaşırmıştım durmadan yeni driver kuruyordum.

@eray ilkaya

DDU ile silmeniz sart degil aslinda. Yalniz kurmak istediginizden güncel bir sürüm yüklüyse onu Denetim Masasi üzerinden kaldirmaniz gerek.
Hocam saat 18:00 gibi discord üzerinden kurmama yardım eder misiniz max 10dk sürer.

Yani Denetim Masası'ndan kaldırınca çok güvenli olmaz. DDU ile tekrar silip 522.5 sürümüne geçin.

Güvenli olmazdan kastım güncel driveri tamamen silmiş olmazsınız. Bu yüzden DDU kullanın.

Geri
Yukarı