Çözüldü Forza Horizon 4 ultra ayarlarda donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LerFly

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
24 GB KİNGSTONE DDR3 1600 MHZ RAM
Ekran kartı
PALİT GTX 1060 6GB
Anakart
MSİ Z97 GAMİNG 5
İşlemci
İ7-4790
Oyun harita kısmında veya normal yolda giderken donuyor. Acaba sistemim mi yetmiyor diye baktım, önerilen sistemin üzerinde sistemim var. Dosyaları doğruladım hiçbir sıkıntı yok. Gözüme çarpan tek şey şu, yüksek ayarlardan ultraya geçince problem başlıyor. Yüksek ayarlarda hiçbir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun harita kısmında veya normal yolda giderken donuyor. Acaba sistemim mi yetmiyor diye baktım, önerilen sistemin üzerinde sistemim var. Dosyaları doğruladım hiçbir sıkıntı yok. Gözüme çarpan tek şey şu, yüksek ayarlardan ultraya geçince problem başlıyor. Yüksek ayarlarda hiçbir sıkıntı yok.

GeForce Experience driverinin 517.48 sürümünü kurun.
Ekran kartı vram kullanımı vs bakmak için afterburner değerlerini ultradayken atar mısınız ?

GeForce Experience driverinin 517.48 sürümünü kurun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM DDR3 olması sanki yetersiz ve eski gibi duruyor. Emin olmamakla birlikte RAM kaynaklı olabilir.
Yüksek ayarlarda hiç sıkıntı yok 1 saat veya daha fazla olsun oynatıyor ama ultraya geçince başlıyor.

@LerFly Hocam dediğim yöntemi denermisiniz?
Deneyeyim.

517.48 sürücüsünü kurdum hiçbir sıkıntı yok ultrada oyun akıyor resmen. O değilde nvidia hiç değişmemiş. GT 740 vardı ets2 de aynı bu yöntemi yapınca düzeliyordu. Keşke stabil bir sürücü çıkarsalar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı