Forza Horizon 4 vs The Crew 2

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Reklam yapıyormuş gibi yanlış anlaşılmak istemem. Bu soruyu çok duyduğum için geçtiğimiz haftalarda bir karşılaştırma videosu hazırlamıştım. Fikir verme açısından umarım faydası olur.

The Crew 2'nin genel yapısı grind üzerine tasarlanmış. Seri para kazanma açısından tekrar tekrar aynı şeyleri yaparken bulabiliyorsunuz kendinizi biraz tekrara düşebiliyor. Oyunu ilk öğrenme aşamasında elinizden pek tutmadığı için ilk saatler gelişene kadar oyundan soğuyan oyuncular da olabiliyor tabii. Oyunun yapay zekası arabanızı geliştirene kadar zorluyor. Araç Level'i ön planda bu oyunda. Araba seviyesini geliştirdikçe kolaylaşmaya başlıyor yarışlar. Her 2 oyunun da kendine göre artıları ve eksileri var tabii.

Teşekkürler.

İki oyunu da oynadım ve kesinlikle Forza al Crew 2'nin tek iyi yanı motor olması başka iyi bir yanı yok.
Tam tersi bana göre kesinlikle crew 2 almalı, forzanın grafikleri(high-ultra) abartıldığı kadar da yok.
Mekanikler de direksiyon seti yoksa baya hantal kalıyor. Forza'ya gamepass olmasa 3 saatten fazla dayanamam. İkisi arasındaki fark bana kalırsa kişisel. Arkadaşın deneme şansı varsa deneyip alsın veya alıp iade etsin, steam'de de indirimdeydi sanırım.

Tam tersi bana göre kesinlikle crew 2 almalı, forzanın grafikleri(high-ultra) abartıldığı kadar da yok mekanikler de direksiyon seti yoksa baya hantal kalıyor. Forza'ya gamepass olmasa 3 saatten fazla dayanamam. İkisi arasındaki fark bana kalırsa kişisel. Arkadaşın deneme şansı varsa deneyip alsın veya alıp iade etsin, steam'de de indirimdeydi sanırım.
Direksiyon setine gerek yok klavyeyle oynayacaksa bile kesinlikle FH4 almalı, indiirmde zaten aynı fiyata düşüyorlar. Üstelik arkadaşın gamepadi varsa bir sorun kalmaz, çoğu oyuncu gamepad ile oynuyor zaten oyunu. Hantallık da arabadan arabaya değişiyor, gidip kötü ayar yapılmış bir araba kullanırsan ne viraj alabilirsin ne hızlanırsın. Crew 2 fiziği çekilecek gibi değil.

Direksiyon setine gerek yok klavyeyle oynayacaksa bile kesinlikle FH4 almalı, indiirmde zaten aynı fiyata düşüyorlar. Üstelik arkadaşın gamepadi varsa bir sorun kalmaz, çoğu oyuncu gamepad ile oynuyor zaten oyunu. Hantallık da arabadan arabaya değişiyor, gidip kötü ayar yapılmış bir araba kullanırsan ne viraj alabilirsin ne hızlanırsın. Crew 2 fiziği çekilecek gibi değil.
Niye çekilemesin ki oyunu oynarken sizin dediğiniz şeylere takılmıyorum. Zaten oyunun amacı kafa dağıtmak değil mi ? Ya da eğlenmek, güzel vakit geçirmek. Açıyorum arkaya müzik FPS bakış açısına alıyorum geniş haritayı istediğim gibi geziyorum. Oyunda tek sıkıntım Volvo arabaların olmaması. Forza 4 ise 1 tane Volvo arabaya sahip. O yüzden pek bir sıkıntı yok.

Forza'yı 30 saat kadar oynadım. Arabadan arabaya değişmiyor, bahsettiğim hantalık realistik- arcade mekaniklerden kaynaklı. Crew 2 oyun başı araçları Forza'dan daha kötü bahsettiğiniz şey Crew 2'de daha büyük bir sorun. Muhtelemelen Crew 2'yi pek oynamamışsın. Son olarak klavye ile oynayacaksa Forza gibi mekaniksel anlamda daha realistik bir oyunu zaten almamalı. Yanlış tavsiyeler veriyorsunuz:) Arkadaşın şansı varsa denesin, kendisinin karar vermesi daha doğru olur.

Niye çekilemesin ki oyunu oynarken sizin dediğiniz şeylere takılmıyorum. Zaten oyunun amacı kafa dağıtmak değil mi ? Ya da eğlenmek, güzel vakit geçirmek. Açıyorum arkaya müzik FPS bakış açısına alıyorum geniş haritayı istediğim gibi geziyorum. Oyunda tek sıkıntım Volvo arabaların olmaması. Forza 4 ise 1 tane Volvo arabaya sahip. O yüzden pek bir sıkıntı yok.
Forza'da daha keyifli oluyor o dediğiniz. Mesela Crew'de bir dönüş görüp gaza geliyorsunuz, tam yanlayacaksınız ki bir bakmışsınız araba yanlamak yerine tamamen döndüğünüz tarafa hızla gidiyor ve kaza yapıyorsunuz, çünkü oyunda fizik yok, aracın yol tutuşunu sıfıra indirmek için mecburen drift spec bir araç sürmek gerekli.
Forza'yı 30 saat kadar oynadım. Arabadan arabaya değişmiyor, bahsettiğim hantalık realistik- arcade mekaniklerden kaynaklı. Crew 2 oyun başı araçları Forza'dan daha kötü bahsettiğiniz şey Crew 2'de daha büyük bir sorun. Muhtelemelen Crew 2'yi pek oynamamışsın. Son olarak klavye ile oynayacaksa Forza gibi mekaniksel anlamda daha realistik bir oyunu zaten almamalı. Yanlış tavsiyeler veriyorsunuz:) Arkadaşın şansı varsa denesin, kendisinin karar vermesi daha doğru olur.
Crew 2'yi 120, Crew 1'i 80 saat oynadım. Forza aldığım gün aralarındaki o kalite farkını hissettim, Forza hafif gerçekçi genel olarak arcade bir oyun, bu nedenle klavye ile rahatlıkla oynayabilir, merak edip denediğimden biliyorum, oynayan insan da çok. Crew, Forzadan daha arcade klavye ile belki daha rahat oynayacaktır fakat geliştikten sonra çoğu araba neredeyse aynı sürüş keyfini veriyor. Üstelik fullenmiş bir aracın top speedi bile diğer tüm arabalarla çok yakın. Yani son hız farkı neredeyse yok oyunda sadece bazıları daha iyi dönüyor bazıları daha çabuk hızlanıyor. Üstelik her araba yola yapışıyor kontrolden çıkmak için binalara, trafikteki araçlara falan çarpman gerekiyor. Forza bir sürü ayar sunuyor sana arabanı istediğin gibi ayarlayabilirsin. Crew 2'de araç çeşitliliği de Forza kadar bol olmadığı için Crew'in tek artı yanı harita büyüklüğü ve motosiklet diyorum. Yine de deneme fırsatı varsa deneyip baksın.

Son düzenleme:
Forza'da daha keyifli oluyor o dediğiniz. Mesela Crew'de bir dönüş görüp gaza geliyorsunuz, tam yanlayacaksınız ki bir bakmışsınız araba yanlamak yerine tamamen döndüğünüz tarafa hızla gidiyor ve kaza yapıyorsunuz, çünkü oyunda fizik yok, aracın yol tutuşunu sıfıra indirmek için mecburen drift Spec bir araç sürmek gerekli.

Crew 2'yi 120, Crew 1'i 80 saat oynadım. Forza aldığım gün aralarındaki o kalite farkını hissettim, Forza arcade bir oyun, klavye ile rahatlıkla oynayabilir, oynayan insanlar da var. Crew, Forza'dan daha arcade klavye ile belki daha rahat oynayacaktır fakat geliştikten sonra çoğu araba neredeyse aynı sürüş keyfini veriyor. Üstelik fullenmiş bir aracın top Speed'i bile diğer tüm arabalarla çok yakın. Yani son hız farkı neredeyse yok oyunda sadece bazıları daha iyi dönüyor bazıları daha çabuk hızlanıyor. Üstelik her araba yola yapışıyor kontrolden çıkmak için binalara, trafikteki araçlara falan çarpman gerekiyor. Forza bir sürü ayar sunuyor sana arabanı istediğin gibi ayarlayabilirsin. Crew 2'de araç çeşitliliği de Forza kadar olmadığı için Crew'in tek artı yanı harita büyüklüğü ve motosiklet diyorum.

Son cümlelerine katılıyorum dostum. Forza daha iyi bir oyun, ancak kişisel zevklerden dolayı çekilmeyecek bir hal de alabiliyor benim gibi kişiler için. Kendisinin denemesi daha mantıklı olacaktır. Ayrıca Forza arcade bir oyun değil simülasyon yanı daha baskın, Crew 2 ise tam tersi.

Son cümlelerine katılıyorum dostum. Forza daha iyi bir oyun, ancak kişisel zevklerden dolayı çekilmeyecek bir hal de alabiliyor benim gibi kişiler için. Kendisinin denemesi daha mantıklı olacaktır. Ayrıca Forza arcade bir oyun değil simülasyon yanı daha baskın, Crew 2 ise tam tersi.
Forza'nın arcade yanı daha baskın, mesela 250 ile viraj alabiliyorsun, o hızda drift atıp kontrolden çıkmadan geri yola oturabiliyorsun. Simülasyon tarzı oyunlara bakınca Forza Horizon'a simülasyon demek simülasyon oyunlara hakaret olur. Tamamen arcade bir oyun olduğunu söylemiyorum fakat simülasyon olarak daha baskın sayılmaz. Crew 2 tamamiyle arcade bir oyun orası doğru. Bence Crew 2'nin rakibi NFS Heat, Payback gibi tamamiyle arcade olan diğer oyunlar.

Geri
Yukarı