Forza Horizon 4

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 62
  • Görüntüleme 4B
Ben şahsen modifiye kısmını beğenmedim çok kısıtlı kalmış. Bu arada performans kısmından bahsetmiyorum fiziksel görüntü olarak modifiyeden bahsediyorum. Performans kısmı için ince ayarlar çok fazla ve detaylı. Ama iş dış görünüşe gelince çoğu arabaya sadece kanat takılabiliyor o da drag tipi kanatlardan. NFS'deki gibi tampon, etek kaput değiştirme olanağı çok nadir, olsa bile NFS'deki gibi boyutlarını ayarlayamıyorsunuz. Ha yine de NFS'ye bin basar orası ayrı. Oyunda tüm tek oyunculu yarışları yaptıktan sonra biraz duraksayabilirsiniz ama emin olun oyunun asıl kısmı oradan sonra başlıyor: Sıralamalı yarışlar. Oyuna yeni başlayıp da mantığını anlamayanlar için bilgilendirme yapayım bu arada. Oyunda gelişme mantığı yok. Açmak gerekirse seviye atladıkça daha iyi arabalara daha hızlı arabalara ulaşmıyorsunuz. Seviye farketmeksizin her türlü araca sahip olabilirsiniz tabi ki şansa bağlı olarak. Her seviye atladığınızda şans çarkı kazanırsınız. Arabaların çoğu buradan gelir. Zaten 1000 arabalık garajınız var. Şuna da değineyim: Normal şans çarkı ile süper şans çarkı arasında ödül farkı yok. Tek fark süper şans çarkından aynı anda 3 ödül kazanıyorsunuz. Yarışlarda arabanızın türüne ve puanına göre rakipleriniz oluyor. Karşınıza X-999 puanlı araç gelme olasılığı yok (sizde de olmadığı sürece). Sıralamalı yarış ve çevrimiçi macerada da mantık aynı. Bir yarış denk geliyor. Yarışın mevsimi ve türü belli (yol yarışı, kır rallisi vb.) sizden belli bir sınıfta araç almanızı istiyor ve bu kadar.

Bu linkte çevrimiçi maceralarda denenmiş araçlar var oyuna başladığımda bana çok yardımcı oldu.

Her araba ve yarış severin oynaması gereken bir oyun. Ne NFS gibi yapay, ne de GTS gibi aşırı simultane. Her şey kararında. Oyunun ilk saatlerindeyim ancak gerek sürüş dinamikleri gerek özelleştirmeler beni benden aldı. Lastik basıncı düşük olduğu için kaybettiğim yarışı lastiklere hava bastıktan sonra kazanmak sadece sürüşün değil arabayı sevmenin, bilmenin de önemli olduğunu hissettirdi. Çok beğendim.

Eki Görüntüle 686859Eki Görüntüle 686860

Normalde daha geç indirecektim fakat bu konuyu görünce dayanamadım indirdim. Dediğiniz kadar var bayıldım cidden. Klavyede bu kadar haz veriyorsa direksiyonda kim bilir nasıldır. Sırf bu oyun için Logitech G27 alacağım. Fakat şu araç ayarlarını pek anlayamadım. İlklerde araba çok böyle havada gidiyor gibiydi, lastikleri falan ayarladım o geçti. Fren basmıyordu, frenleri ayarladım o da geçti. Fakat bu araba kayıyor aga yahu. Şu an subaruyu seçtiğim yarıştayım ilk off-road yarışında araba çok kayıyor. Bir ayarı var mı onun?

Geri
Yukarı