Forza Horizon 4'te kaplamalar geç yükleniyor

HDD'den kaynaklı muhtemelen dostum eski bir HDD ise devir daimi kötü ise dediğim olay gayet normal yeni nesil oyunlar SSD veya 256 MB HDD'ler için tasarlanıyor genelde... Ben de oyunlarda HDD'ye kuranca bu problemleri yaşıyorum...

Ayarlarda olması lazım, eski konularıma baktım çözümü öyle bulmuşum, eski bilgisayarımda aynı sorunu yaşıyordum.
Dinamik işleyici kalitesi oyunda ne diye geçer ?

Dosya Ekleri

• 1642875850355.png
    1642875850355.png
    696,9 KB · Görüntüleme: 34
Hocam, oyunu aylarca 8 GB RAM ile oynadım, arkadaşın sorununu yaşadım ancak benim sorunum belleklerle ilgili değildi, arkadaşın da öyle olmayabilir. Dediğiniz gibi 8 GB RAM günümüz için gerçekten çok az.
16GB RAM + HDD ile bundan birkaç ay öncesine kadar i5-7500 + 1060 6GB ikilisiyle sorunsuz oynadım, RAM kullanımı maksimum ayarlarda dahi 8GB'ı geçmedi, nasıl yetersiz geliyor onu anlayamadım. Sanırım ekran kartı belleği 2 veya 4GB sizin. Aşağıdaki benim video kaydım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşın sistemi gayet yeterli duruyor. Elbette çift kanal ile AMD'nin performansı tartışılmaz. Şahsen bu oyunu konsol ile oynuyorum. Arkadaşa ayar tavsiyesi de verebilirsiniz. Bende de 2 adet WD Blue 1 TB var. Genel olarak memnunum.

16GB RAM + HDD ile bundan birkaç ay öncesine kadar i5-7500 + 1060 6GB ikilisiyle sorunsuz oynadım, RAM kullanımı maksimum ayarlarda dahi 8GB'ı geçmedi, nasıl yetersiz geliyor onu anlayamadım. Sanırım ekran kartı belleği 2 veya 4GB sizin. Aşağıdaki benim video kaydım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam, FH4 için yetersiz demedim, çok yeni çıkan oyunlar açısından yüksek ayarlarda yetersiz. RX 580 8 GB ile oynadım zamanında, idare eder bir işlemci ve belleklerle. Şu an I5 8400 ve 16 GB bellek kullanıyorum bende.
Dinamik işleyici kalitesi oyunda ne diye geçer ?
Hocam, FH5 çıktığından beridir FH4'e bir kez bile girmedim. Ezbere bilmiyorum ancak biraz kurcalarsanız bulmanız lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı