Forza Horizon 5 düşük bant genişliği hatası

İşletim sistemi
Windows 11

fatih murdock

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
rtx 3050 mobile
İşlemci
5600h
Merhaba.
RTX 3050 4 GB VRAM, 5600H işlemci, 16 GB çift kanal RAM ve 750GB SSD'ye sahip bir laptopum var.
Forza 5 de son zamanlarda özellikle süper arabalarda 400 gibi yüksek hızlara ulaştığımda anlık donuyor ve bant genişliği hatası alıyorum. İşlemci kaynaklı olabileceğini söylüyor.

Daha önce masaüstüm de HDD yüklü iken bu hatayı alıyordum ancak şu an oyun laptop da SSD'ye yüklü olduğu halde alıyorum.
Oyunda grafik ayarlarım ise 4 GB VRAM göre ayarladım ve hepsi yüksek ayarlarda (high) ve RT kapalı. Zaten en yüksek ve ekstrem ayarları VRAM sebebiyle kullanmıyorum.

Kısacası bu sorunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim? SSD de olmasına rağmen böyle bir hata almam normal mi? Bu ara da işlemcinin Turbo Boost'unu kapatmıştım ve 20 watı geçmeyecek şekilde çalışıyor. Bunun da sebebi olabilir mi?

İnternet bağlantınız ne durumda? Horizion tekli de sorun yaşıyormusunuz?
İnternet bağlantım bu aralar stabil değil gibi. Ready or not oyunun da bile pingden dolayı kaç kere oyundan düştüm.
Forza 5 ise direkt hocam giriyorum oyuna tekli dediğiniz sanırım online olmayan versiyon muydu? Ben düz online giriyorum harita da diğer oyuncular da oluyor.

İnternet bağlantım bu aralar stabil değil gibi. Ready or Not oyunun da bile pingden dolayı kaç kere oyundan düştüm.
Forza 5 ise direkt hocam giriyorum oyuna tekli dediğiniz sanırım Online olmayan versiyon muydu? Ben düz Online giriyorum harita da diğer oyuncular da oluyor.

Hocam duraklatma menüsünde Horizon tekli diye bir kısım var ona geçerseniz Online olmaz ama hata da almazsınız. İnternet bağlantınız düzeldiğinde tekrar çevrimiçi yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı