Çözüldü Forza Horizon 5 düşük yayın bant genişliği hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Re1

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Forza Horizon 5 oynamaya çalıştığımda düşük yayın bant genişliği isimli hatayı veriyor ve bu çok can sıkıcı bir durum. Forza Horizon 4 oynarken onda da bu hatayı veriyordu, sonra bir anda düzeldi gibi bir şeyler oldu, sonra tekrar geldi ancak Forza Horizon 5'te hız her 135-140 ve üstü olduğunda hatayı veriyor ve FH4'teki gibi arada sırada düzelme de söz konusu değil. Oyun yeni olduğu için internette bir çözüm de bulamadım, sizden yardım almak istedim.

Çözüm
Arkadaşlar sizde olur mu bilemem lakin ben sorunu şu şekilde çözdüm. Forza horizon 5 ilk başta M.2 SSD de çok yerim olmadığı için HDD ye kurmuştum. Ama bir kaç yabancı forumda çoğu harddiskte okuma yazma hızı düşük olduğu için oyunun hata olarak düşük bant genişliği hatasını verdiği gibi bir söylemle karşılaştım. Hemen oyunu m.2ssd ye aktardım ve sorunum düzeldi. M.2 SSD min hızı 3400 e 3200 olması gerekiyor. Sizde işe yarar mı , kesin bir sonuç mu bilmiyorum ancak bende işe yaradı. Kolay gelsin.
FPS limitini 30 yaptığımda sorun bende düzeldi denemeni öneririm.

Deneyeceğim.
FPS limitini 30 yaptığımda sorun bende düzeldi denemeni öneririm.

Bende daha çok olmaya başladı bende eski haline geri çevirdim yakında bir güncelleme ile düzeltileceğini düşünüyorum tek yapmamız gereken beklemek sanırım.
şuan birde driver güncel değil diye bir hata vermeye başladı düzelteyim derken bozuyorlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20,1 KB · Görüntüleme: 202
Son düzenleme:
Arkadaşlar sizde olur mu bilemem lakin ben sorunu şu şekilde çözdüm. Forza horizon 5 ilk başta M.2 SSD de çok yerim olmadığı için HDD ye kurmuştum. Ama bir kaç yabancı forumda çoğu harddiskte okuma yazma hızı düşük olduğu için oyunun hata olarak düşük bant genişliği hatasını verdiği gibi bir söylemle karşılaştım. Hemen oyunu m.2ssd ye aktardım ve sorunum düzeldi. M.2 SSD min hızı 3400 e 3200 olması gerekiyor. Sizde işe yarar mı , kesin bir sonuç mu bilmiyorum ancak bende işe yaradı. Kolay gelsin.

Çözüm
Arkadaşlar sizde olur mu bilemem lakin ben sorunu şu şekilde çözdüm. Forza Horizon 5 ilk başta M.2 SSD de çok yerim olmadığı için HDD'ye kurmuştum. Ama birkaç yabancı forumda çoğu hard diskte okuma yazma hızı düşük olduğu için oyunun hata olarak düşük bant genişliği hatasını verdiği gibi bir söylemle karşılaştım. Hemen oyunu m. 2SSD'ye aktardım ve sorunum düzeldi. M.2 SSD'min hızı 3400'e 3200 olması gerekiyor. Sizde işe yarar mı, kesin bir sonuç mu bilmiyorum ancak bende işe yaradı. Kolay gelsin.

Ben 4 gün önce bunu keşfettim M.2 SSD'ye oyunu atınca düzeldi işe yarıyor sorun düzeldi ama bazı yerlerde okuduğuma göre SATA SSD'lerde hala arada sorun oluyormuş yani M.2 SSD şart gibi.

Ben 4 gün önce bunu keşfettim M.2 SSD'ye oyunu atınca düzeldi işe yarıyor sorun düzeldi ama bazı yerlerde okuduğuma göre SATA SSD'lerde hala arada sorun oluyormuş yani M.2 SSD şart gibi.
Yazdığınız gibi ssd'de daha hızlı okuma yazma ve okuma olacağı için hddlerde oynamak şimdilik sıkıntı.Bende ssd olmadığı için bu oyunu silmek zorunda kalıcam.

Yeni konular

Geri
Yukarı