Rehber Forza Horizon 5 Game Pass Save'ini Steam'e geçirmek

Talha Tuna

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yakın zamanda Game Pass'e zam gelmesiyle birlikte oyunu Steam'den almak daha mantıklı geldi ancak ardından hiçbir Türkçe kaynakta nasıl save dosyasını geçirebileceğimi bulamadım, genelde insanlar direkt geçmez demişti. Ben de yabancı kaynaktan buldum ve sizinle paylaşmak istedim video bana aittir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1) Öncelikle Forza Horizon 5 için Cloud Save'yi devre dışı bırakıyoruz.
2) Ardından oyunun Steam versiyonuna girerek oynamaya başlıyoruz böylece dosya konumunda Steam versiyonu için bir save kısmı oluşuyor.
3) Ardından video açıklamasına eklediğim linkten GPSaveConverter uygulamasını indiriyoruz.
4) Uygulamayı kullanarak Game Pass dosyalarını Steam dizinine taşıyoruz.
5) Yeni attığımız dosyaların ismini eski dosyaların isimleri ile aynı yapıyoruz.
6) Oyuna girip bir araba satın alıyoruz.
7) Ardından Steam Cloud'u tekrar açıyoruz ve işlem tamamdır iyi eğlenceler.

Bende uzun süre gamepass'te oynadım şuan steam'den almak istiyorum oyunu fakat baştan başlamak istemiyorum. Bahsettiğiniz işlem ne kadar güvenilir ? Bann riski var diye okumuştum daha önce bir yerde.

Bende uzun süre gamepass'te oynadım şuan steam'den almak istiyorum oyunu fakat baştan başlamak istemiyorum. Bahsettiğiniz işlem ne kadar güvenilir ? Bann riski var diye okumuştum daha önce bir yerde.
Henüz yiyen görmedim kendi save dosyanı atmazsan ban sebebi diye biliyorum.

1700841369993.png

@Talha Tuna böyle bir hata alıyorum oyun iki tarafta da yüklü.

Henüz yiyen görmedim kendi save dosyanı atmazsan ban sebebi diye biliyorum.
Kendi save dosyamı attım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum sorun olmadı, bu saatten sonra da olmaz herhalde.

Geri
Yukarı