Forza Horizon 5 grafik bozulması

BerLyN

Hectopat
Forza Horizon 5'te 5-10 dakika oynadıktan sonra grafikler bozuluyor. Tüm ayarlar en üst düzeyde ekstremden sonraki hangi ayar varsa en üste çektim. Ne kadar araştırsamda sorunu çözemedim. Sizce PC bileşenlerimde mi sorun vardır yoksa oyunla alakası mı vardır? Çünkü diğer oyunlarda böyle sıkıntılar yaşamadım tek Forza'da böyle.
Ekran kartı: ASUS TUF RTX 3070 Ti
İşlemci: i5 11400F
RAM: 16 GB 3200 MHz
1656799204982.png
Forza Horizon 5 Screenshot 2022.07.03 - 00.48.40.41.png

Sadece Forza oyununda oluyorsa, ve Forza'ya benzer yük getiren, yüksek işlem yükü.
Çekirdekleri zorlayan, %100 kullanım yapan bir grafik motoruyla video oyunu varsa...
Onda olmuyorsa, oyunun sizdeki sürümünde hata vardır.

Oyuna güncelleme gelmesi gerekir.

İşbu hatalar sürücü uyumsuzluğundan, ve DirectX OpenGL Vulkan kitaplıklıklarının uyumsuz fonksiyonlarının kullanılmasından mütevellit veya çizimde yaşanan sorunlardan kaynaklanmaktadır.

Keza işbu firmalar oyuna güncelleme çıkardıklarında, şu ekran kartında şu sorun çözüldü gibisinden... Bir not düşerler.

Benchmark testi yapın, bir oyun açın amiyane tabir ağır bir oyun.

Eğer onda bu sorunu yaşamıyorsanız...

Güncelleme bekleyiniz oyun için.

Benchmark testlerini yaptim sonuçlar normal çıktı. Hiçbir sıkıntı yok. Bundan once God of War oynuyordum ekran karti tam yüke biniyordu hiçbir sıkıntı cikmamisti. Ekran kartinin ısı degerleride gayet iyi. Biraz daha arastirdim bu sıkıntiyi yasayanlarda varmiş. Artik guncelleme bekleyecegiz.

Bende TUF 3070ti kullanıcıyım aynı sorunu yaşıyorum :(

forza sıkıntılı bi oyun bazen giriyorum kendi kendine 15 fps e ayarlanmış oluyo bazen 72 yapıyo bazen 60 kafasına göre takılıyo bu bozulma ben de 2 saniye falan suruyo sonra duzeliyo

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı