Çözüm Forza Horizon 5 oyun kumandası bağlantısı kesildi hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Vegas

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, Forza Horizon 5 oyun kumandası bağlantısı kesildi hatası veriyor bu konudaki hatayı ben de yaşıyordum ve biraz internette araştırdıktan sonra çözmeyi başardım.

Alt kısımdaki çözümü yaptım ve sorun ortadan kalktı:

Türkçesi:
Hatayı düzeltmek için tek yapmanız gereken oyun içinde Win + G tuşlarına basarak Xbox Game Bar'ı açmak. Ardından ekranda herhangi bir yere tıklayın, ancak farenizi hareket ettirmemeye dikkat edin. Bundan sonra Gamepad üzerinden onay tuşuna basın bu kadar.

Not: Menüye girdiğinizde tekrar bağlantı kesildi diyor :( Bu yüzden aynı şeyi tekrar yapmalısınız.

Olmuyor maalesef, başka yolu yok mudur?

Arkadaşlar bu arada sorunu hallettim, özellikle Dual shock veya DualSense kullanıcıları için faydalı olabilir bu çözüm.

Ben PS4'ün koluyla yani Dual shock ile oynuyordum, linkteki siteden DS4Windows uygulamasını indirdim ve açtım. İlk açılışında sadece en üstteki eklentiyi yükledim ve alttaki Finish'e bastım sonra ayarlardan hide DS4 Controller'a tik kodum ve oyuna girdim ve çözülmüş oldu.

İnternetten X360ce prograımını indirip oyunun kurulu olduğu yere attıktan sonra açın programı kolunuzu takıp daha sonra oyun içerisinde Win+G tuşlarına basın bende oldu sizde de olacaktır.

Geri
Yukarı