Forza Horizon 5 Roleplay için gamepad vs direksiyon seti

Lyk7a

Hectopat
Yer
Türkiye, Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050Tİ
i5-12500H
512GB M.2 SSD
16GB RAM
Araba kazanmak için festival oynatma listesindeki yarışlar hariç yarış yapmıyorum. Genellikle arabayla sanki gerçekte sürüyormuş gibi yapıyorum, Assetto Corsa gibi fakat onda mod olmadan kötü oluyor o yüzden FH5 oynuyorum bunun için. Bütçemi arttırıp direksiyon seti mi almalıyım yoksa gamepad mi? 1.500TL'ye Xbox gamepadi alacağım fakat direksiyon seti için gerekirse bütçemi arttıracağım. Aranızda direksiyon veya gamepad ile oynayanlar varsa yazabilirler mi? (Başlığa RP yazdım ancak yaptığım şey roleplay mi onu bilmiyorum.)

Düzgün bir direksiyon için en az 6-7 bin gözden çıkarman gerek.
Bunun için sordum zaten 10 bin TL'ye direksiyon seti alsam gerek var mı? yoksa 1.500TL gamepade versem de iş görür mü? sizin fikriniz neler siz daha önce gamepad ile oynadınız mı?

Bunun için sordum zaten 10 bin TL'ye direksiyon seti alsam gerek var mı? yoksa 1.500TL gamepade versem de iş görür mü? sizin fikriniz neler siz daha önce gamepad ile oynadınız mı?
10 bin TL vermek sizi zor duruma sokmazsa kesinlikle alın. 2.el düşünürseniz 5-6 bandına G29 alıp ileride vites alırsanız on numara olur. Aradaki fark size bağlı verebilirim diyosanız kesinlikle değer gamepad ile çok bir şey anlamazsınız ama direksiyon ile zamanla ETS vb oyunları oynayarak çok zevk alırsınız.

Evet aktif olarak da gamepad ile oynuyorum ve gayet zevk alarak oynuyorum. Direksiyon güzel ama günde 1-2 saat girip oynadığım oyun için o kadar para vermek bana saçma geliyor. Siz daha fazla oynuyorsanız tercih edebilirsiniz tabii.

Gamepad bence alınmaz araba oyunları için direksiyon setını onerırım

Geri
Yukarı