Forza Horizon 5 sahip olmadığım DLC'ler ücretsiz verildi

M3HM3TY

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. 4-5 gündür Xbox Game Pass'im var ve XCloud'dan Forza Horizon 5 oynuyorum. Bana bir hediye geldiğini fark ettim ve bir baktım bana Ferrari Roma, 296GTB gibi araçlar ücretsiz verilmiş. Yani alabiliyorum. Şu an oyundaki tüm DLC'li araçlara istersem sahip olabilirim, Hot Wheels ve ralli koleksiyonu araçları dışında. Bu bir bug mu gerçekten bilmiyorum bu sıkıntıyı yaşayana da hiç denk gelmedim. Reddit üzerinden araştırma yaptım. Hesabıma hiçbir şey uygulanmamış. 2-3 ay önce de oyun bana ücretsiz Forza Horizon koleksiyon araçlarını vermişti ve hala o araçları kullanabiliyorum. Bu bir bug mu bilmiyorum eğer bilgisi olanlar varsa sevinirim. İnanmayanlar varsa SS atabilirim. Oyunda sadece bazı araçların DLC'sini almıştım.

Bir kısım kullanıcı redditte sadece yurtdışındaki kampanyalarla sahip olunabilecek araçların hesaplarına eklendiğiyle ilgili bir şeyler paylaşmıştı. Belki sizde de benzer bir durum yaşanmıştır.

Bir kısım kullanıcı Reddit'te sadece yurtdışındaki kampanyalarla sahip olunabilecek araçların hesaplarına eklendiğiyle ilgili bir şeyler paylaşmıştı. Belki sizde de benzer bir durum yaşanmıştır.

Hocam ne tarz kampanyalar, hiçbir kampanyaya katılmadım ben çünkü oyunda.

Bu konuyu elimden geldiğince öne çıkartmaya çalışacağım. Benimle aynı sıkıntıyı yaşayanlar olabilir diye.

Hocam ne tarz kampanyalar, hiçbir kampanyaya katılmadım ben çünkü oyunda.
Yok bahsettiğim kişiler de herhangi bir katılım göstermeden araçlara sahip olanlar zaten.

FH5 in çıkışına özel tasarlanan Xbox kontrolcüsü duyurulmuştu. Onu satın aldığınız zaman beraberinde gelen bir kodla sahip olduğunuz Ford De Luxe FE onlardan biri mesela.
Daha sonra da bi kozmetik markasından alışveriş yaparak edinebildiğiniz pembe bir Ford GT vardı. Onlar gibi araçlar kimi insanların hesaplarına durduk yere eklenmiş.

Yok bahsettiğim kişiler de herhangi bir katılım göstermeden araçlara sahip olanlar zaten.

FH5'in çıkışına özel tasarlanan Xbox kontrolcüsüyle gelen bir kodla sahip olduğunuz bir Ford De Lux'e onlardan biri mesela.
Daha sonra da bir kozmetik markasından alışveriş yaparak edinebildiğiniz pembe bir Ford GT vardı. Onlar gibi araçlar kimi insanların hesaplarına durduk yere eklenmiş.

Evet hocam bendeki olayda tam olarak bu. Dediğim gibi ralli koleksiyonu dışında ve hotwells dışındaki sezonların tüm araçlarına sahip olabilirim istersem hepsini bende var diye gösteriyor. Bir ara FH koleksiyonu arabaların etkileşimi bende gitmişti ardından bir gün oyundan çıkmıştım oyuna tekrar girdiğimde araçlar hesabımda aktif olmuştu.

Bende Forza Horizon 4 ralli araçları DLC'si var bedava geldi ama araçlar berbat 👎🏿

Demek ki 4'te de varmış bu olay.

Düz Forza Horizon 4 aldım ama ben ralli araçları DLC'si verdi görünce şaşırdım bunu ne zaman aldım diye. Oynadığın premium Deluxe Edition falan olabilir mi bu versiyonları oynuyorsan normal DLC olması.

Demek ki 4'te de varmış bu olay.

Düz Forza Horizon 4 aldım ama ben ralli araçları DLC'si verdi görünce şaşırdım bunu ne zaman aldım diye. Oynadığın premium Deluxe Edition falan olabilir mi bu versiyonları oynuyorsan normal DLC olması.
[/QUOTE]

Yok hocam standart paket Game Pass'te ki.

Merhaba, ben de oyunu aylardır aktif olarak XCloud üzerinden oynamaktayım. Buna benzer bir durumu ben de yaşamıştım, sadece XCloud üzerinde oynayanlarda görülebilen bir sorun. Bende iki sefer oldu. İlkinde normalde sadece 25 haneli kod girilip aktifleştirilerek elde edilebilen ve internette fiyatı $3-$5 civarlarında olan Doritos Tankitos oyuncu kıyafetini bana bedava verdi üstelik kodunu etkinleştirmemiş olmama rağmen. Onu o gün kullandım ve aylar geçti halen daha kıyafeti kullanıyorum gözüküyor. Bedavaya verdi bana.

Bir de yakın zamanda oyuna eklenen Italian Exotics Car Pack DLC'sindeki araçları alabildiğimi fark ettim. Hepsini garajıma ekledim ve güncel olarak da kullanabiliyorum halen o paketteki araçları. Yabancı facebook gruplarında da gördüğüm kadarıyla birkaç kişi yaşamış aynı sorunu. Durduk yere Ford Coupe FE, OPI Ford GT falan eklenmiş garajlarına. Benim aslında biraz sinirimi bozdu çünkü ben o promosyon araçlarının kodunu satın alıp etkinleştirmiştim bu kişilereyse bedava eklenmişler. :D

Geri
Yukarı