Forza Horizon 5 Steam Deck'de donuyor

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
İyi akşamlar. Steam Deck'e Forza Horizon 5 yükledim. Fakat oyuna girdiğimde donuyor ve geri gelmiyor. Tek çare cihazı aç kapa yapmak oluyor. Grafikler mi yüksek diye düşündüm ama high-medium da 50-60 FPS oynatıyor az da olsa fakat ikide bir donuyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
işletim sistemi steam os mi yoksa windows mu kurdunuz ? ilk vereceğim cevap şu olurdu sıcaklığı 100 dereceyi geçtiğinde veya vram'i 4gb'a bios'dan yükseltmediyseniz bu problem oluyor, iyi bir soğutma + vram'i 4gb yapmalısınız.

Hocam bakmadım. Sildim oyunuda onun yerine bir ton indie oyun indirdim.

Güzel yapmışsın. İşlemcinin güç tüketimi performans modunda olunca sıkıntı çıkarıyor AAA oyunlar.

Güzel yapmışsın. İşlemcinin güç tüketimi performans modunda olunca sıkıntı çıkarıyor AAA oyunlar.

Hocam o performans ayarına nereden geliyoruz?
Ben dock aldım televizyona bağlayacağım. RDR 2 oynayacağım. RDR 2 de medium-high da 40-45 FPS alıyorum. En azından 50'i görse 4K da daha iyi olur.

Hocam o performans ayarına nereden geliyoruz?
Ben dock aldım televizyona bağlayacağım. RDR 2 oynayacağım. RDR 2 de medium-high da 40-45 FPS alıyorum. En azından 50'i görse 4K da daha iyi olur.

Konsolun menüsünde var. Ayarlardan ufak bir gezinti ile bulursun.

Geri
Yukarı