Forza Horizon 5 yükleme ekranında sonsuz yüklemeye giriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Andromeda262

Hectopat
Oyunu açıp devam et dediğimde oyun sonsuz bir döngüye giriyor ve asla açılmıyor. Alt+Tab taktiğiyle birkaç kez açıp oynamayı başardım ancak şimdi o da işe yaramıyor. Bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı? İnternette araştırdım fakat farklı bir yanıt sunan birini bulamadım.

Oyunu açıp devam et dediğimde oyun sonsuz bir döngüye giriyor ve asla açılmıyor. Alt+Tab taktiğiyle birkaç kez açıp oynamayı başardım ancak şimdi o da işe yaramıyor. Bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı? İnternette araştırdım fakat farklı bir yanıt sunan birini bulamadım.

Büyük ihtimalle işlemcin ile alakalıdır modeli nedir dostum yazabilir misin?

i3-6098p hocam. Oyuna açabildiğim zaman FPS gayet normal bir düzeydeydi orta ayarlarda 60-70 FPS arası alıyorum.

Hocam ön belleği düşük ve çekirdeği az oyun içinde FPS'in yüksek olması GHz sinin yüksek olmasından kaynaklı 3MB ön belleği var galiba onu yükseltmeni tavsiye edebilirim eğer bütçen yoksa oyuna girmeden görev yöneticisinde arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatman oyunu açma işlemini kısaltabilir örnek (Spotify, Discord, Google) eğer bunun gibi şeyler arkada açıksa FPS'ini ve yükleme hızının etkiler.

Hocam ön belleği düşük ve çekirdeği az oyun içinde FPS'in yüksek olması GHz sinin yüksek olmasından kaynaklı 3MB ön belleği var galiba onu yükseltmeni tavsiye edebilirim eğer bütçen yoksa oyuna girmeden görev yöneticisinde arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatman oyunu açma işlemini kısaltabilir örnek (Spotify, Discord, Google) eğer bunun gibi şeyler arkada açıksa FPS'ini ve yükleme hızının etkiler.
Hocam sizin dediğiniz doğru fakat ben oyunu önceden açabildim söylediğim gibi. Ve oyun maks. 1 dakika gibi bir sürede açılıyordu. Ve benim bahsettiğim sorunda ise hiç açılmıyor istersem 1 saat bekleyeyim yine de yükleme ekranında kalıyorum. Ve şöyle bir şey de var normalde oyun açılınca gelmesi gereken replikleri yükleme ekranında görüyorum. Hani yükleme biter de oyun açılınca replik gelir ya ben o repliği yükleme ekranında görüyorum. Ve o replik gelmeden önce de oyun 1-2 saniyeliğine drop yiyor yani açılırmış gibi oluyor sonra tekrar yükleme devam ediyor. Bence oyunla ilgili bir sıkıntı var ama ne olduğunu çözemedim.

çözebilen varsa yazabilir mi bende aynı sorunu yaşıyorum

Dosya Ekleri

• Forza Horizon 5 8.04.2024 11_38_44.png
    Forza Horizon 5 8.04.2024 11_38_44.png
    915,7 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı