Forza Horizon 5 yüksek VRAM kullanımı normal mi?

İşletim sistemi
Windows 11

FeritS0

Hectopat
Daha fazla  
MSI Afterburner'dan baktığımda 7500 MB kullandığı yazıyor. Kartım RX 5700 XT 8 GB.
500 MB VRAM boşta kalıyor. Bu bir problem yaratır mı yoksa normal bir durum mu? Ekran görüntüsünde yüksek olmasının sebebi arkada Google açık müzik dinliyorum.

20240104015318_1.jpg

Şimdi bilgisayarda zaten 500 mb boşta yer varsa güzel, bence değerler son derece iyi görünüyor, normalden de iyi hatta için rahat olsun. Asfalta bir bakıyorum da çok çok iyi görüntü ve 140 fps :) Daha ne istiyorsun güzel kardeşim.

MSI Afterburner'dan baktığımda 7500 MB kullandığı yazıyor. Kartım RX 5700 XT 8 GB.
500 MB VRAM boşta kalıyor. Bu bir problem yaratır mı yoksa normal bir durum mu? Ekran görüntüsünde yüksek olmasının sebebi arkada Google açık müzik dinliyorum.

Eki Görüntüle 2073645
Her şey Ekstremde mi yoksa düşükte mi?

Normal. Hatta RX 6600'da bazen VRAM uyarısı geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi bilgisayarda zaten 500 MB boşta yer varsa güzel, bence değerler son derece iyi görünüyor, normalden de iyi hatta için rahat olsun. Asfalta bir bakıyorum da çok çok iyi görüntü ve 140 FPS :) Daha ne istiyorsun güzel kardeşim.

Her şey Ekstremde mi yoksa düşükte mi?

Yoldayken 140FPS ama Horizon festivaline falan gidince 100'e düşüyor :D
Ekstrem değil yüksek ve Ultra karışık. Kapalı olan 2 ayarda var

Eki Görüntüle 2073645

RTX4060 mobil GPU var aynı sorun Bende'de var gayet normal.

Arkadaşlar sistemimi görüyorsunuz, bütün ayarlar ultra ve ekstrem arası. Aldığım FPS değeri en az 110 en fazla 140 değişiyor.

Artı -2 Eksi

Geri
Yukarı