Forza Horizon anlık FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

emirTYSa

Picopat
Yer
Technopat
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım Lenovo Ideapad Gaming 3 15ARH05 AMD 4800H işlemcimde hiçbir sorun yok ama Forza oynarken anlık FPS düşmesi gibi veya kare atlaması gibi şeyler oluyor ve nedense ekran kartım 2000MHz'ye kadar çıkabilirken Forza'da 1400MHz üstüne geçmiyor neden olabilir?

1650 Ti kullanım: %90'a kadar düşüyor ama ortalama ekran kartı %95 kullanılıyor çok çok hafif darboğaz.

8x2 3200MHz RAM 16 GB.

Orta-Ultra arası ayarlarım.
Ekran kartım Max oyunda 60 derece.
İşlemcim 76-80 derece (85 dereceye kadar gücünü düşürmüyor)
VRAM yetiyor 3GB kadar harcıyor ama bilgisayarımda daha 1 GB VRAM olmasına rağmen gidiyor paylaşılan (ramden) alıyor 0.8 GB.

Paylaşılan bellek 0.8 GB.
Adanmış GPU belleği: 2.5GB - 3GB.
VRAM toplamda 4 GB.

Ve sadece oyun kullanıyor ekran kartını diğer hiçbir hizmet kullanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu ilk açtığınızda bu durum normal oluyor.
Çünkü işlemci oyunu önbelleğe kaydediyor ayrıca ara sahnelerin hepsi 30fps.

72 FPS sabitlenince sorun yaşamıyordum, ama 144 ekranım olduğu için ne zaman 144 FPS yükseltsem 110 FPS alırken anlık 90 94 gibi düşüşler oluyordu o yüzden iade ettim. Yarış oyununda çok hissettiriyor o anlık düşüşler.

Bende ilk başta 40 FPS sonra 20-25 Düşüyor çok saçma ve öyle devam ediyor. Oyunu açıp kapatmam gerekiyor.
Bende fps düşmüyor ama drop giriyor çok feci şekilde
Peki neden sadece 1400mhz kullanıyor ekran kartı normalde 1990mhz ye kadar çıkıyor?
Arkadaşlar galiba sorun oyun ile kaynaklıymış forumdada aynı hataları yaşayan kişileri gördüm steam versiyonu sorunluymuş galiba.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı