Fosil satışı yasak mı?

WWxSunSet

Decapat
Merhaba, elimde 1 deniz yıldızı fosili var satmak istiyorum ama yasak mı? satmaya çalışırsam ceza yer miyim? Mersin Toroslar'da buldum.

Dosya Ekleri

• 20220519_122946.jpg
    20220519_122946.jpg
    137,4 KB · Görüntüleme: 480
Son düzenleyen: Moderatör:
Bakanlığın müze müdürleri bile müze boşaltır duruma geldiği şu dönemde bu ülkede bunları düşünmeyin derim. Satacak kişi bulmak asıl sorun sizin için.

2863 SAYILI KÜLTÜR VE TABİAT KORUMA KANUNU

"Kültür varlıkları"; tarih öncesi ve tarihi devirlere ait bilim, kültür, din ve güzel sanatlarla ilgili bulunan veya tarih öncesi ya da tarihi devirlerde sosyal yaşama konu olmuş bilimsel ve kültürel açıdan özgün değer taşıyan yer üstünde, yer altında veya su altındaki bütün taşınır ve taşınmaz varlıklardır. Bu varlıkların bulundurulması ,ticareti 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefet suçu teşkil etmektedir.

Özetle yasakmış.

Fosili ne yaptınız? Müzeler tarihi eser bulup getirenlere ikramiye veriyormuş. Hiç bir müze ile görüştünüz mü?

Fosili ne yaptınız? Müzeler tarihi eser bulup getirenlere ikramiye veriyormuş. Hiç bir müze ile görüştünüz mü?
yok şuan hala duruyor Ankara MTA ya götürmek istiyorum ama bir türlü zaman yetmiyor müze dışında başka nereye götürebilirim yada müzeye götürürsem nereyle iletişime geçmem gerekiyor.
Şu aralar da çok bilgisayara ihtiyaç var.

Yeni konular

Geri
Yukarı