Fotoğraf makinelerinde SD kartlar standart mı oluyor?

pleb1umutt

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ilk defa fotoğraf makinesi kullanacağım o yüzden birkaç soru soracağım. İlk sorum benim bilgisayarım da SD kart girişi yok ismini tam hatırlamıyorum ama bazı USB çoğaltıcılarda SD kart girişi oluyor ondan alsam bilgisayarım algılar mı? İkinci sorum ise fotoğraf makinelerinde SD kartlar standart mı oluyor yoksa markaya modele göre değişiyor mu?
Bu arada makinenin markası Canon modelini bilmiyorum.

SD kartlar boyutuna göre sınıflandırma alıyor. Adaptör ile hepsi standart boyuta ulaşır. Her markanın kendi SD kartı da var evet, bunlar ileri makineler için artırılmış veri hızına sahip olanlar. Örn, 4K 120Hz video kaydı alabilmek için. Tabi bu kartlar çok pahalı, yani sektöre göre normal denebilir ama ben son kullanıcı olarak ulaşamam. Zaten iş için kullanmıyorsam da 4K 120Hz video kaydı almam (makineler araba parası 😄) mümkün değil.

Muhtemelen makine ile SD kart gelecektir, sadece kapasite artırmak için aynı modelden bakabilirsiniz.

SD kartlar boyutuna göre sınıflandırma alıyor. Adaptör ile hepsi standart boyuta ulaşır. Her markanın kendi SD kartı da var evet, bunlar ileri makineler için artırılmış veri hızına sahip olanlar. Örn, 4K 120Hz video kaydı alabilmek için. Tabi bu kartlar çok pahalı, yani sektöre göre normal denebilir ama ben son kullanıcı olarak ulaşamam. Zaten iş için kullanmıyorsam da 4K 120Hz video kaydı almam (makineler araba parası 😄) mümkün değil.

Muhtemelen makine ile SD kart gelecektir, sadece kapasite artırmak için aynı modelden bakabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim bu açıklayıcı bilginiz için 🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı