Fotoğrafçılığa başlangıç için ekipman önerisi

Nikon D90 öneririm 18-105 lens ile beraber 2. elleri 2000 TL civarında bulunuyor başlangıç için güzel bir kamera yarı profesyonel sizi bayağı idare eder. Fakat eski bir kamera yeni bir şey istiyorsanız Sony aynasız kameralara bakabilirsiniz bütçe belirmediğiniz için bu kadar öneri yapabilirim.

Fujifilm 'in çok güzel başlangıç seviyesi makineleri var. XT-100 veya XT-200. XT-30'da iyidir ve fiyatına göre oldukça bol özelliğe sahip makinelerdir. Sony'e bakmanızı önermiyorum çünkü anlamsız makinelere çok fazla fiyat biçiliyor.

Nikon D90 öneririm 18-105 lens ile beraber 2. elleri 2000 TL civarında bulunuyor başlangıç için güzel bir kamera yarı profesyonel sizi bayağı idare eder. Fakat eski bir kamera yeni bir şey istiyorsanız Sony aynasız kameralara bakabilirsiniz bütçe belirmediğiniz için bu kadar öneri yapabilirim.
Fiyatlar ve piyasa hakkında pek bir fikrim yok. Nikon D90 Siyah Dijital SLR Makine Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor sizce bu alınabilir bi makine mi?
Fujifilm 'in çok güzel başlangıç seviyesi makineleri var. XT-100 veya XT-200. XT-30'da iyidir ve fiyatına göre oldukça bol özelliğe sahip makinelerdir. Sony'e bakmanızı önermiyorum çünkü anlamsız makinelere çok fazla fiyat biçiliyor.
Teşekkür ediyorum.

Başlangıç seviyesi lens ve makine önerileriniz nedir? F/P olması önemli.

İlk olarak bütçenizi belirtmenizi rica edebilir miyim ve ne tarz çekimler yapacağınızı.

Fujifilm'in çok güzel başlangıç seviyesi makineleri var. XT-100 veya XT-200. XT-30'da iyidir ve fiyatına göre oldukça bol özelliğe sahip makinelerdir. Sony'e bakmanızı önermiyorum çünkü anlamsız makinelere çok fazla fiyat biçiliyor.

Bu yoruma katılmıyorum çünkü Sony sensörler fujifilm sensörlerinden daha iyi bir dinamik aralığa sahip oluyor ve bu durum kağıt üstünde gözükmese de çok etki ediyor.

Bu makineyi ise 14 yıl kullandım hatta iş yerimizde yedeklemek için 2.sini aldım video ile çok ilgilenmiyorsanız. Fotoğraf imaj kalitesi gerçekten iyidir ve çok sağlam makinelerdir. Revizyona uğramış D90ları bulmak çok kolay ben de tercih edebilirdim hatta 50mm sabit odaklı 1.8 lens ile cam gibi sonuçlar elde edebilir siniz.

Bu yoruma katılmıyorum çünkü Sony sensörler fujifilm sensörlerinden daha iyi bir dinamik aralığa sahip oluyor ve bu durum kağıt üstünde gözükmese de çok etki ediyor.
Sony a6000 gibi bir makineye 6-7 bin vermek değecek bir miktar değil. Bahsettiğim bu. Ayrıca Fujifilm'in lens kalitesini tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

İlk olarak bütçenizi belirtmenizi rica edebilir miyim ve ne tarz çekimler yapacağınızı.

Bu makineyi ise 14 yıl kullandım hatta iş yerimizde yedeklemek için 2.sini aldım video ile çok ilgilenmiyorsanız. Fotoğraf imaj kalitesi gerçekten iyidir ve çok sağlam makinelerdir. Revizyona uğramış D90ları bulmak çok kolay ben de tercih edebilirdim hatta 50mm sabit odaklı 1.8 lens ile cam gibi sonuçlar elde edebilir siniz.
7-8 bine kadar çıkabilirim

Doğa fotoğrafları vs. Uzun süreli kullanabileceğim ve güzel bi zoom özelliğine sahip olursa iyi olur

Son düzenleme:
Sony A6000 gibi bir makineye 6-7 bin vermek değecek bir miktar değil. Bahsettiğim bu. Ayrıca Fujifilm'in lens kalitesini tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Fujinon lens serisi giriş seviye apsc sensörler için üretilmeye başlamadığı için eski fujinon lensleri şu anki apsc lenslerle aynı kalitede sanıyoruz fujinon lenslerin üst seviyeleri güzeldir alt seriler için böyle bir ayrım yapamayacağım. Benim tavsiyem temiz bir Nikon D7100 18-105 VR kit ile başlamanız olacaktır sıkı bir pazarlıkla 8 alınabilir.

Fujinon lens serisi giriş seviye apsc sensörler için üretilmeye başlamadığı için eski fujinon lensleri şu anki apsc lenslerle aynı kalitede sanıyoruz fujinon lenslerin üst seviyeleri güzeldir alt seriler için böyle bir ayrım yapamayacağım. Benim tavsiyem temiz bir Nikon D7100 18-105 VR kit ile başlamanız olacaktır sıkı bir pazarlıkla 8 alınabilir.

XF serisi lenslerin piyasadaki rakiplerine göre bir kaç gömlek üstte olduğunu özellikle belirtmeme gerek yok sanıyorum?

Xf serisi lenslerin piyasadaki rakiplerine göre birkaç gömlek üstte olduğunu özellikle belirtmeme gerek yok sanıyorum?

Xf serisi lensler giriş segment değiller bende yukarıdaki yazımda ona değindim ama fujinin uzmanlık alanı fujinon film lensleridir xf lenserde pazarlandığı kadar olağan üstü değildir zira Nikon VR lensler Sony g lensler carl zeiss lensler tamron sp serisi lensler göz önünde bulundurulduğunda gömlek farkı yoktur hepsinin birbirine üstünlükleri vardır ama şu bundan iyi denemez yazdığım her lensi kullanma şansım olduğu için tecrübelerimi dile getirmek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı