Çözüldü Fotoğrafın çözünürlüğünü arttırmak mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sweaxly

Centipat
Merakımdan soruyorum. Varsayalım ki telefon kamerasıyla bir fotoğraf çekildi ama kamera biraz eski püskü kalmış, net gözükmüyor. Photoshop veya herhangi bir render programıyla fotoğraf düzeltilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merak edenler için bir örnek hazırladım.

Bu 1000x750 çözünürlüğünde orijinal fotoğraf:
Original.jpg
Kaynak: https://www.magezinepublishing.com/...-Lucy-Portrait-20170601_154812_1496658081.jpg

Bu da 4 kat artırarak 4000x3000 çözünürlüğüne ulaştırdığım fotoğraf:
Enhanced.jpg

Fotoğraflara yaklaştırıp detaylı olarak incelerseniz sonucun hiçte fena olmadığını görebilirsiniz.
Resmin kalitesini arttıramazsın. Bahsi geçen siteler ve programlar da sözde bu işi yaptığını söylüyor ama ben pek bir değişiklik görmedim. Hatta bazı resinlerde düzelteyim derken bozuyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merakımdan soruyorum. Varsayalım ki telefon kamerasıyla bir fotoğraf çekildi ama kamera biraz eski püskü kalmış, net gözükmüyor. Photoshop veya herhangi bir render programıyla fotoğraf düzeltilebilir mi?
Günümüzde birçok şey mümkün net değilse bile ciddi mesailer harcanarak yeni çekilmiş gibi yapılabiliyor. Fakat bu işin maliyet kısmı biraz üzücü olabilir. Tavsiyem fotoğrafcıları gezin illaki içlerinde bu işi hakkıyla yapacak çıkacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı