Fotoğraflarımı +18 sitelere atıyorlar

XATESS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim aylardır bir sorunum var bir şey yapmazlar dedim ama yaptılar. Samp oynuyorum yıllardır birçok arkadaş edindim. Klanlar arası savaş yüzünden düşmanım çoktu. Bir gün Instagram hesabımı çaldılar, telefon numarası ile kayıt olmuştum. Hepsini alıp kapatmışlar hesabı.
Siber suçlara giderim dedim polis bize bir şey yapamaz dediler falan sonra özür dilediler. Oyunu bıraktım geçen gün girdim bir bakayım dedim YouTube kanalıma video attım vs videosu bir yorum geldi +18 tanışma sitesi ertesi gün oyunda biri dedi fotoğrafını +18 siteye yaymışlar. Linki VirusTotal ile tarattım temiz link, bir baktım hep müstehcen içerikler.
O yorumdan sonra böyle bir şeyle karşılaşınca korktum. Hemen kapattım tarayıcıyı sizce onlar beni korkutmak için mi yaptı yoksa gerçekten atmışlar mıdır? Ve telefon aylardır hiç aranmadı. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala anonimliğinizi bozuyorsunuz, yapmayınız. Sizin adınıza üzüldüm :( @Esperoja'nın dediği gibi yapabilirsiniz. Yaşınız, sosyal medya hesabınız, gerçek adınız, soyadınız ve yaşadığınız şehir gibi birçok özel bilginizi çok sevdiğiniz/güvendiğiniz birisi olsa da asla paylaşmayınız.

Son düzenleme:
Hala anonimliğinizi bozuyorsunuz, yapmayınız. Sizin adınıza üzüldüm :( @Esperoja'nın dediği gibi yapabilirsiniz. Yaşınız, sosyal medya hesabınız, gerçek adınız, soyadınız ve yaşadığınız şehir gibi birçok özel bilginizi çok sevdiğiniz/güvendiğiniz birisi olsa da asla paylaşmayınız.
Sadece adımı biliyorlardı, oynadığım sunucunun sahibinden ip adresimi alıp bulmuşlar.

Arkadaşlar, benim aylardır bir sorunum var bir şey yapmazlar dedim ama yaptılar. Samp oynuyorum yıllardır birçok arkadaş edindim. Klanlar arası savaş yüzünden düşmanım çoktu. Bir gün Instagram hesabımı çaldılar, telefon numarası ile kayıt olmuştum. Hepsini alıp kapatmışlar hesabı.
Siber suçlara giderim dedim polis bize bir şey yapamaz dediler falan sonra özür dilediler. Oyunu bıraktım geçen gün girdim bir bakayım dedim YouTube kanalıma video attım vs videosu bir yorum geldi +18 tanışma sitesi ertesi gün oyunda biri dedi fotoğrafını +18 siteye yaymışlar. Linki VirusTotal ile tarattım temiz link, bir baktım hep müstehcen içerikler.
O yorumdan sonra böyle bir şeyle karşılaşınca korktum. Hemen kapattım tarayıcıyı sizce onlar beni korkutmak için mi yaptı yoksa gerçekten atmışlar mıdır? Ve telefon aylardır hiç aranmadı. Sizce ne yapmalıyım?

Polise başvurun.
Canın çok acır.
2-3 tane 13 yaşında çocuk hayatını karartmasın.

Sadece adımı biliyorlardı, oynadığım sunucunun sahibinden ip adresimi alıp bulmuşlar.
IP adresi ile bu kadar şeyin yapılabileceğini düşünmüyorum. Farkında olmadan sizi rahatlıkla bulabilecekleri bir özel bilginizi paylaşmış olabilirsiniz. Adınız bile bu durum için yeterli...

Lütfen bundan sonra daha dikkatli olunuz.

Yaşınız, sosyal medya hesabınız, gerçek adınız, soyadınız ve yaşadığınız şehir gibi birçok özel bilginizi çok sevdiğiniz/güvendiğiniz birisi olsada asla paylaşmayınız.
Ne kadar güvenirseniz güvenin, özellikle sanal alemden birisiyse asla paylaşmayın. Adınızı söylemeden önce bile iki kere düşünün.

Polise başvurun.
Canın çok acır.
2-3 tane 13 yaşında çocuk hayatını karartmasın.
Instagram hesabım sadece birinde vardı, oda çok güvendiğim biri ve aynı mahallede oturuyoruz. Oyunda arkadaşıma anlatırken gördüler ve büyük ihtimalle korkutmak için biz yaptık dediler. Hesabıma bot atmıştım bi' ara Instagram hesabınız kurallara uymadığı için kapatılmıştır. Yazıyordu.

Direkt polise uçun, gerekeni yaparlar.
Bunu yapan kişiler yakalandığı zamanda lütfen şikayetinizi çekmeyin, sürünsünler.

Geri
Yukarı