Fotoğraftaki HDD girişinin adı ne?

Daha fazla  
Eski laptopumdaki belgelere ulaşmam lazım ancak bozuk HDD'sinin çalışıyorsa eğer bu girişe uygun bir HDD kutusu alırsam olur mu? Bir de bu HDD girişinin adı ne? Bilgisayar 2007 model teşekkür.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-22 at 16.45.46.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-22 at 16.45.46.jpeg
    131,1 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam disk SATA. Ancak laptoptaki giriş IDE gibi duruyor. Uyması için çok ince bir dönüştürücü kullanılmış. Diskin girişimden onu sökerek diski herhangi bir bilgisayara takabilirsiniz.

Herkes bilip bilmeden yazmasa keşke... Ne o disk IDE, ne de o giriş IDE girişi. Ben sadece IDE'ye benzeyen bir bir soket olduğunu söyledim, IDE olduğunu değil. Laptop üreticisi kendi portunu ve dönüştürücüsünü üretmiş oraya. Harddiskin ucundaki o tellerin olduğu kısımda bir dönüştürücü var. Onu çekerek çıkartın, diski herhangi bir SATA disk kutusuna takıp kullanın. Diskin üzerinde zaten SATA olduğu yazıyor.

Herkes bilip bilmeden yazmasa keşke... Ne o disk IDE, ne de o giriş IDE girişi. Ben sadece IDE'ye benzeyen bir bir soket olduğunu söyledim, IDE olduğunu değil. Laptop üreticisi kendi portunu ve dönüştürücüsünü üretmiş oraya. Harddiskin ucundaki o tellerin olduğu kısımda bir dönüştürücü var. Onu çekerek çıkartın, diski herhangi bir SATA disk kutusuna takıp kullanın. Diskin üzerinde zaten SATA olduğu yazıyor.
Haklısınız,iğneli uç görünce IDE diye söyledim ben de,diski okumak aklıma gelmedi.
@onur başıbüyük siz de kusura bakmayın hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı