FOX TV'nin İyilik dizisi final yapıyor!

Yok birader, izlenecek şey değiller bunlar.

Ne sinema ne de televizyon kaldı, tadı tuzu yok hiçbirinin. Genelde senaryo, müzikler ve oyuncuların performansı rezalet.
Lafını geri al! Kuruluş Osman'a laf ettirtmem! Osman Bey'im 60 bölüm %100 realistik bir şekilde pusuya düştükten sonra artık toprak fethedebilir!

"Tarih" i anlatan dizilere para harcanacağına, tarih kitaplarıyla ilgili indirim kampanyaları yapılsa ne olurdu? En kötü bazı insanlar kitap okumaya başlardı. Yoook, olur mu öyle şey? İki üç aktöre basın parayı, verin senaryonuzu oynasınlar. YouTube gibi platformlarda millet bir de bu dizilere edit falan yapıyor, komik.

Türk dizilerinin genelde kalitesi çok düşük, para kazanmak için yapılıyor sadece ve artık sanat için de yapılmıyor. Bu tür dizileri izleyenlere gerçekten üzülüyorum. Bana göre senaryosuyla, müzikleriyle, kurgusuyla ve ayrıntılarıyla yapılmış bir tek kaliteli Türk dizisi vardır, gerisi boştur veya bahsettiğim dizinin senaryosunu kopyalamışlardır.

Türk dizilerinin genelde kalitesi çok düşük.

Bu tarz şeylere sanatta soup opera deniyor yani zanaat diyebiliriz. Zanaat güzellik kaygısı gütmez ve seri üretimdir, menfaat güder. Çoğu Türk dizisine bakınca birbirinin konusu aynıdır, aynı konuyu farklı farklı şekillerde işleyip dururlar. Birkaç Türk dizisini karşılaştırınca demek istediğimi anlarsınız. Güzellikten ziyade amaç hızlı hızlı izlenmesidir, mevcut olanı bitince de farklı adla yeni dizi yaparlar.

Güzellikten ziyade amaç hızlı hızlı izlenmesidir, mevcut olanı bitince de farklı adla yeni dizi yaparlar.
Hocam hızlı izlensin diye 2-3 saatlik bölümlerden oluşan 10 sezon dizi mi çıkartıyorlar. Gerçi Türklerin bu çarpık mantığı her sektörde boy gösteriyor. Sen de haklısın hoca.

Son düzenleme:
Türk halkına son 10 yıldır kimin eli kimin cebinde belli olmayan çarpık ilişkilerin diz boyu olduğu ahlak yoksunu dizilerin televizyonda pompalanması ve RTÜK gibi kurumlarında buna sessiz kalmasını anlamlandıramıyorum. Pek çok mafya dizisinin toplum yapısına bunlardan daha az zarar verdiğine yemin edebilirim.

@P R O F O U N D en basitinden Arka Sokaklar, yıllardır işlediği konu aynı fakat gene de izleniyor. O kadar çok bölüm çektiler ki birçok karakteri muhtemelen aynı kişi oynamıştır :D

Geri
Yukarı