Foxconn 2A8C anakart Xeon bir işlemciyi destekler mi?

Öyle bir anakart yok. Büyük ihtimalle anakartının modeli H-I41-uATX. Araştırmalarıma göre çok enteresan bir anakart. Türkçe olarak hiçbir yerde kaynak yok. 7 tane Xeon işlemci destekliyor o da %100 uyum sağlıyor mu belli değil. Çok sıkıntılı bir anakart.
Aşağıda resmini paylaştığım şu sitede görüldüğü gibi 7 adet Xeon işlemci uyum sağlıyor gözüküyor.
anakart.png

Buradaki yabancı sitede ise Xeon işlemci için uygun BIOS bulunmakta. En altta OEM kısmında.

Ben yerinde olsam max 4GB RAM destekleyen bu ilginç anakarttan bir an önce kurtulurdum :kararsız:

Öncelikle sistemin tüm bilgilerini yazmanız gerekiyor bu bir kural. Kuralın dışında bu forumdakilerin size daha doğru bilgi ve tavisiyede bulunabilmeleri için bu önemli.

Technopat Sosyal Kuralları

Benim size tavsiyem anakartınız giriş seviyesi ise ona yatırım yapmamanız konusunda olacaktır.
Çünkü parçaların uyumlu çalışabilmesi için anakarta bağlı olarak işlemci seçimi yapmanız gerekecek, darboğaz olmaması için işlemciye göre bir ekran kartı seçimi (ve bu RAM PSU diye devam eder) yapmanız gerekecek. Doğal olarak bunlar da giriş seviyesi olacak. Tüm bunları yapsanız bile istediğiniz hızı, verimi oyunlarda, kullandığınız programlarda vs alamazsınız.

Öyle bir anakart yok. Büyük ihtimalle anakartının modeli H-I41-uATX. Araştırmalarıma göre çok enteresan bir anakart. Türkçe olarak hiçbir yerde kaynak yok. 7 tane Xeon işlemci destekliyor o da %100 uyum sağlıyor mu belli değil. Çok sıkıntılı bir anakart.
Aşağıda resmini paylaştığım şu sitede görüldüğü gibi 7 adet Xeon işlemci uyum sağlıyor gözüküyor.
Eki Görüntüle 360590

Buradaki yabancı sitede ise Xeon işlemci için uygun BIOS bulunmakta. En altta OEM kısmında.

Ben yerinde olsam max 4GB RAM destekleyen bu ilginç anakarttan bir an önce kurtulurdum :kararsız:
Elimde Fujitsu D3011-a11 gs2 bir anakart var max 16gb ram destekliyo ddr3 sence onumu kullanmalıyım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı