Foxconn A74ML-K BIOS Update

• Konuyu başlatan Revenue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 5B
R

Revenue

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,

BIOS update yapmak istiyorum, 2 saattir filan araştırmalar/denemeler üzerine bir türlü beceremedim. Anakartımın modeli Foxconn A74ML-K, anakartın üzerindeki bant, CPU-Z ve BIOS menüsünden kart modelinin doğruluğunu teyit ettim. Bir hata olduğunu düşünmüyorum. Technopat forumlarında bir anlatım mevcuttu, AFUWIN programı ile yapılıyor, Foxconn'un sitesinden güncel BIOS'u indirdim ve AFUWIN ile yapmaya çalıştığımda "Error: File ROM ID incorrect" hatasını alıyorum. Bir önceki sürümü indirip denedim yine aynı hata. Foxconn'un programı olan FOX LiveUpdate ile online güncellemeye çalıştığımda "BIOS Update Failed." hatası alıyorum.

Anakartımı bayağı inceledim ancak MFG Jumper'ı yok sanırım, yalnızca CLR_CMOS isimli bir Jumper mevcut, onuda araştırdım BIOS resetlemeye yarıyormuş yalnızca. BIOS menüsünde Bios Write Protect isimli bir bölüm de bulamadım maalesef ki, sanırım bu konuda bir koruma mevcut değil. Ancak ne yaptıysam BIOS Update'e geçemedim. Şu an ki mevcut BIOS sürümüm: 961C6S02 , Google'da arattığımda hiç bir sonuç çıkmıyor, sanırım bana özel bir kod filan. Yardım edebilecek biri var mı acaba ?

0f3x.png

Son düzenleyen: Moderatör:
A74ML-K 3.0 Modelin bu olmadığına emin isen Burak beyin dediğini yap. Eğer model verdiğim ise;
Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details
Buradan P04 olanı indirin. Foxcoon yazılımında online update yerine dosyayı seçip yapabilirsiniz. Update file yazana tıklayıp dosya seçebilirsiniz.

Setup sekmesine geçip Do Not Check ROM ID seçeneğini işaretlemeniz yeterli, kafayı yemenize gerek yok ;) İşlemden sonra BIOS'u sıfırlayın ;)

Sonunda oldu, çok teşekkürler. BIOS'u sıfırlamadım, bu problem yaratır mı ? AFUWIN ile kontrol ettiğimde son sürüm ROM ID görünmekte, problem yok gibi görünüyor.

A74ML-K 3.0 Modelin bu olmadığına emin isen Burak beyin dediğini yap. Eğer model verdiğim ise;
Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details
Buradan P04 olanı indirin. Foxcoon yazılımında online update yerine dosyayı seçip yapabilirsiniz. Update file yazana tıklayıp dosya seçebilirsiniz.

Teşekkürler ilginiz için, iki kartın görünüşünü inceledim ve 4'lü pin girişi farkından kartımı tanıdım, A74ML-K modeli benim olan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı