Çözüldü Foxconn anakartta USB ile format atarken HDD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

61heisenberg

Decapat
Daha fazla  
Kasa eski sistem. USB ile Windows 7 kurmayı deniyoruz. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Hard Disk'i seçeceğimiz kısımda hiçbir disk gözükmüyor. Kasanın üstünde hard diskin kaç derece olduğu falan, her şeyi yazıyor. PC eski, o yüzden modeli falan tam bilemiyoruz. Rahat 12-13 yıllık.

Anladığım kadarıyla format atacağınzı flashmı gözükmüyor BIOS'ta. Ne olarak yazdırdınız flasha MBR olarak yazdırmanız gerekirdi.

Hocam ekran görüntüsü atma şansınız olur mu yardımcı olıyım.
91cdd8850655fc37dced5282288cbe84.jpg

Burda USB yi seçince de hiçbir şey değişmiyor yine hata veriyor

''Arkadaşlar problemi anladım. Benim gibi birçok kişi aynı hatayı yaptığı için yazıyorum bunu. Çok ufak bir dikkatsizlik. Yükleme ekranında yani sabit sürücünüzün tüm bölümlerini gösteren ve biçimlendirmenizi sağlayan pencerede "Sürücü Yükle" tuşu windows 7 yüklemek için değil fakat böyle bir algılamaya yol açıyor. Pencerenin altında "ileri" tuşu bulunuyor. Bu tuş yüklemeyi başlatıyor. Tüm sorun bu
smile.gif
'' Bunu deneyin hocam.

''Arkadaşlar problemi anladım. Benim gibi birçok kişi aynı hatayı yaptığı için yazıyorum bunu. Çok ufak bir dikkatsizlik. Yükleme ekranında yani sabit sürücünüzün tüm bölümlerini gösteren ve biçimlendirmenizi sağlayan pencerede "Sürücü Yükle" tuşu windows 7 yüklemek için değil fakat böyle bir algılamaya yol açıyor. Pencerenin altında "ileri" tuşu bulunuyor. Bu tuş yüklemeyi başlatıyor. Tüm sorun bu
smile.gif
'' Bunu deneyin hocam.
Deneyip buraya sonucu bildireceğim başkanım.
smile.gif
'' Bunu deneyin hocam.
WhatsApp Image 2021-06-13 at 21.26.34.jpeg

Böyle diyor hocam
Tamamdır hard diski söküp tekrar taktık problem çözüldü :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı