Foxconn Flaming Blade sistem açılıp kapanıyor

McYaralisisman

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba cevap veren vermeyen herkese teşekkürler. Şu an toplamakta olduğum bir sistem var ve maalesef ki pek bilgili değildim gittim Foxconn markasından 1366 pin anakart aldım fakat bilgisayarı açtığımda 5 dk çalışıp kapaniyordu. İlk başta fanla termal macun olmadığı için 1 dk zor çalışıyordu fansiz termal macunsuz çalışır saniyordum. Termal macun uyguladım ve işlemci fanı aldım ve temasta ediyor şu an fakat bu kez açılıp tamamen kapaniyor ama kapandıktan 1 saniye sonra falan tekrar başlıyor. İçinde Xeon X5650 var bir de şimdilik taktığım 1GB'lik bir ekran kartı var eğer yapabilirsem elimde bulunan RX570e geçiş yapacağım. Acaba güç kaynağımı yetmiyor diyorum? Fakat ekran kartım Max 75W kullanan bir ekran kartı işlemcimse 95 100W idi herhalde yanlışım var ise düzeltin. Tavsiye verenlere şimdiden teşekkürler.

İşlemcinizin TDP değeri 95W, sanıyorum ki işlemciniz yine ısınmaya devam edip kapanıyor. Bilgisayarınız kendiliğinden kapandığında soğutucunun ısısını elinizle kontrol eder misiniz? Çok kısa sürede aşırı ısınmaması gerekiyor. Elinizi yakacak kadar ısınma söz konusu ise kesinlikle fanı ve macunu yeniden değiştirip daha kalitelilerine geçiş yapın.

İşlemcinizin TDP değeri 95W, sanıyorum ki işlemciniz yine ısınmaya devam edip kapanıyor. Bilgisayarınız kendiliğinden kapandığında soğutucunun ısısını elinizle kontrol eder misiniz? Çok kısa sürede aşırı ısınmaması gerekiyor. Elinizi yakacak kadar ısınma söz konusu ise kesinlikle fanı ve macunu yeniden değiştirip daha kalitelilerine geçiş yapın.
Hocam işlemci fanı ısınmıyor fakat fanı çıkarıp macunun durumuna bakicam ama bence fan ile alakası yok sistemi kurarken birşeyi yanlış yaptim heralde

Geri
Yukarı