Foxconn G31MV Ekran kartı uyum sorunu

• Konuyu başlatan Mertcan Başel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 8B
M

Mertcan Başel

Ziyaretçi
Arkadaşlar HD 7790 ekrankartı aldım. Yeni 600 watt güç kaynağıda aldım. Markası ve modeli ocz 80 plus. Ekrankartını başka bilgisayara taktık ve çalıştı. Güç kayanğınıda başka bir HD7870'de test ettik. Ondada çalıştı. Kendime GTX 550 Ti ekrankartını taktım oda çalışmadı. Bilgisayarım intel pentium e5200 işlemci, 3 gb ram, anakartım Foxconn G31MV/G31MV-K'dır. Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

GT630 çalıştı ama 550Ti çalışmadı... PCI Express'ler USB gibi diyebiliriz o yüzden veriyolu muhabbetinden başkasına gelmez.

Ekran kartını "başka şekilde" takamaz zaten o konuda bir problem olduğunu sanmıyorum.

PSU ve GPU'lar başka sistemde çalıştıysa ve diğerlerinde çalışmadıysa daha önce dediğim gibi, BIOS güncel mi sorusunu nezaketen soruyorum. Daha önce sorduk ve cevap alamadık.

GT630 çalıştı ama 550Ti çalışmadı... PCI Express'ler USB gibi diyebiliriz o yüzden veriyolu muhabbetinden başkasına gelmez.

Ekran kartını "başka şekilde" takamaz zaten o konuda bir problem olduğunu sanmıyorum.

PSU ve GPU'lar başka sistemde çalıştıysa ve diğerlerinde çalışmadıysa daha önce dediğim gibi, BIOS güncel mi sorusunu nezaketen soruyorum. Daha önce sorduk ve cevap alamadık.

Arkadaşım bıos güncellemesini bana bulabilirmisin ? Anakartım budur. Bıos sürümü 2011 olarak yazıyor. Herhalde bundan günceli yok.

Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

Arkadaşım:

Geçen sene Mayıs ayında Recep şöyle bir şey belirtmiş, BIOS numarası aynı şekilde kendi sitesinde de belli değil o yüzden 2011 diye bir cevap veremiyorum.

Hiçbir OC olmadığından eminiz değil mi? Ne GPU ne CPU? Değilsen BIOS'unu "default" ayarlarına döndür ve dene...

O OC'nin ayarlarını bir kenara not edip, fabrika ayarlarına / standart ayarlara dönüp dener misin?

Nadiren -özellikle daha zor olan eski tip- OC'ler çipetpet sorunlara sebep oluyorlar.

1. Anakart ve işlemci baya eski,
2. PCIE güç konnektörünü taktın mı?
3. Bios default halde mi?
4. Bilgisayarı başlattığında CPU ve HARİCİ GPU fanı çalışıyor mu?
5. Çalışıyor ise Harici ekran kartına Monitör kablosu takılı mı kontrol edin.
Bunları kontrol ettin ve hala sonuç yok ise bir bilgisayarcıya götür kontrol ettir.

1. Anakart ve işlemci baya eski,
2. PCIE güç konnektörünü taktın mı?
3. Bios default halde mi?
4. Bilgisayarı başlattığında CPU ve HARİCİ GPU fanı çalışıyor mu?
5. Çalışıyor ise Harici ekran kartına Monitör kablosu takılı mı kontrol edin.
Bunları kontrol ettin ve hala sonuç yok ise bir bilgisayarcıya götür kontrol ettir.

Dediğin herşey takılı ve yapılı ama sadece bios default!mu bilmiyorum. Bakkala (bilgisayarcıya) sordum anakartın uyumlu değil dedi. Değişmesi lazımmış. Nası oluyorda arkadaşımın ankartında çalışıyor. Arkadaşımın anakartı benimkinin atx modelidir. Hani hep derlerya her ekrankartı her ankartta çalışır diye. Peki o zaman niye çalışmıyor ? Birde Recep abi forumda. Müsaitse bir el atsın :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın çok eski bir PCI Express slotuna sahip ve bu yüzden yeni nesil PCI Express ekran kartlarını desteklemiyor. Daha önce forumda benzer durumlar oldu. Anakartı değiştirmen gerek. İster inanın, ister inanmayın, PCI Express slotu uyuşmazlığı bu.

Anakartın çok eski bir PCI Express slotuna sahip ve bu yüzden yeni nesil PCI Express ekran kartlarını desteklemiyor. Daha önce forumda benzer durumlar oldu. Anakartı değiştirmen gerek. İster inanın, ister inanmayın, PCI Express slotu uyuşmazlığı bu.

Sağol Recep abi. Bir fx 4100, 4gb ram, birde asus anakart aldımı tamamdır. Birde dudullu Vatan'da çalışan gözlüklü bir arkadaş seninle eskiden Asus'da beraber çalıştığınızı söyledi. Adını unuttum. Bir daha gittiğimde sorucam. Bu doğrumudur ? Günaha girmek istemem ama bence yalan :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı