Foxconn G31MV(-K) BIOS Güncellemesi

:) DOS üzerinden güncellemeyi bilmiyorsun o zaman. DOS üzerinden güncelleme bilen ne yapılması gerektiğini de biliyor demektir.
Ayrıca o şekilde olmaz. Afuwin ile yapın diye yazmıştım eğer dosya üzerinden yapamıyorsanız diye.

[Çözüldü] 64 Bit Windows 7'de 3.25 Kullanılabilir RAM Sorunu

Burdaki sorun bende de olduğu için baktım Recep BALTAŞIN dediği yöntem DOS güncellemesi oluyor ve sorun çözülüyor. Ayrıca Afuwin ile denedim olmadı :kararsız:

O şekilde hata aldığını bildirmeden cevap alamazsın. Alırsın, önceki yazdığımı yazar bilen kişi.
Hata alıyorsan ve konudaki anakartı kullandığına %100 emin isen nasıl yapacağını anlatayım?

Anakartım G31MV-K eminim DOS üzerinden nasıl güncelleyeceğimi anlatırsan çok memnun olurum:vıy:. Hatam varsa affola.

http://www.foxconnchannel.com/driverdownload/Motherboard/Intel/Socket775/G31MV/Bios/811F1P11.zip
Bunu indir usb bootable yaptıktan sonra rar içindekileri belleğin içine atın. USB boot ettikten sonra 98 ekranında bunu yazıp enter'a basın:
AWDFLASH 811F1P11.bin /py/sn/cc

Anladım ama emin olmak için soruyorum anakart üzerinde herhangi başka bir değişiklik yapmamıza gerek varmı Jumperrların yerini değişmek gibi çünkü daha önce hiç bios güncellemesi yapmamıştım.

Yardımcı olduğunuz için çok teşşekür ederim sayenizde yeni anakart almaktan kurtuldum. Başarınızın devamını dilerim.:ROFL::D

Neyse ki sorun olmaz ikisi de aynı BIOS dosyalarını kullanabiliyor. Farklı bir anakart olsa hapı yutmuştun.

iso.PNG

miso.PNG

Biosu güncelledim ama yine 3,25 diyor sizce başka yapmam gereken şey nedir ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı