Foxconn G31MXP anakart için Q9650 iş görür mü?

das28

Decapat
Daha fazla  
Bu dönemde hele ki fiyatların uçtuğu bu dönemde elimde olan anakarta uyumlu olan en iyi işlemciyi alıp en azından yeni bir kasa toplayabilecek bir zamana kadar idare etmek istiyorum. Elimde Foxconn G31MXP anakart var. AMD Radeon HD 6570 ekran kartı, Intel® Pentium® E6500 işlemci ve 4 GB RAM takılı. Intel® Core™2 Quad Q9650 işlemci bu sistem için uyumlu mudur? Valorant, CS:GO vb. oyunlarda Q9650 takılı olsa düşük ayarlarda ne kadar FPS alabilirim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Ekran kartıyla darboğaz yapmayacak o yüzden HD6570-5670 oyun videolarına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. 4 GB RAM'i aklınızdan kaçırmayın.

Şu an ki işlemciniz darboğaz yapıyordur.

Q9650, 250 - 300TL'nin üstü bütçe demek. Q8400 - Q9300 işinizi çok rahat görür, çift çekirdekli işlemcilerin canı hiçbir şeye yetmiyor artık.

@Yiğitt35 hocam o seviye işlemcilere gerek yok. RAM'e takılır arkadaş.

Q9400 - 4 GB RAM - GT730 ile Valorant'ta 900P düşük ayarlarda ortalama 35 - 40 FPS almıştım. RAM kullanımını bir yere kadar Windows optimize ettiği için çok sorun olmaz.

Ekran kartıyla darboğaz yapmayacak o yüzden HD6570-5670 oyun videolarına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. 4 GB RAM'i aklınızdan kaçırmayın.

Şu an ki işlemciniz darboğaz yapıyordur.
Aynen öyle oluyor maalesef , Valorantda ekran kartı yüzde elli bile kullanılmıyorken işlemci yüzde yüz kullanılıyor ve şuanki haliyle 30-40 arası fps alıyorum. Ama sanırım bu anakart için daha fazla uğraşmama da pek değmiycek. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam zaten maksimum ram desteği 4 GB ve ne takarsam takayım hep darboğaz durumu ramden dolayı olucak. En iyisi şuan böyle gittiği yere kadar kullanmak olucak sanırım. Teşekkür ederim tekrardan yardımınız için.
Q9400 - 4 GB RAM - GT730 ile Valorant'ta 900P düşük ayarlarda ortalama 35 - 40 FPS almıştım. RAM kullanımını bir yere kadar Windows optimize ettiği için çok sorun olmaz.
Şuanda da o fps değerlerine yakın alıyorum aslında , yeni işlemci almama değmez.
Aynen öyle oluyor maalesef , Valorantda ekran kartı yüzde elli bile kullanılmıyorken işlemci yüzde yüz kullanılıyor ve şuanki haliyle 30-40 arası fps alıyorum. Ama sanırım bu anakart için daha fazla uğraşmama da pek değmiycek. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam zaten maksimum ram desteği 4 GB ve ne takarsam takayım hep darboğaz durumu ramden dolayı olucak. En iyisi şuan böyle gittiği yere kadar kullanmak olucak sanırım. Teşekkür ederim tekrardan yardımınız için.

Şuanda da o fps değerlerine yakın alıyorum aslında , yeni işlemci almama değmez.
Ama yine de yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı