Foxconn G31MXP için CPU önerisi

Eray westday

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Elektronik teknikeri
Önecelikle herkese merhaba yeni bir işlemci almak istiyorum ama bütçe sorunum var. Anakart modelim Foxconn G31MXP bu anakarta uyumlu işlemciler resimde var ama bunlar hakkında bilgim yok. Şu anki işlemcim Pentium dual core E5200 aşağıdakilerden alsam performansa etkisi ne kadar olur ? Core 2 quad hangi modelini almalıyım? Ekran kartım R7 240 RAM 2+2 bide son bir şey daha, aşağıda RAM için max 4 demiş. Yani 4+4 yapabilir miyim demek oluyor bu yoksa 2+2 de kalırsın demek mi ?
12345.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş sorunun cevabını bilmiyorum ancak sana bir sorum olacak, aynı ana karta sahibiz. R7 240 ekran kartı almayı düşünüyorum. Performansı nasıl? Oyunları açabiliyor mu? Ana kart ekran kartı performansını tam vermiyor diyorlardı. Doğru mu?

Kardeşim bu ana karta ekran kartı önerin var mı?
Şimdi bu sistem çok eski. Ekran kartı alsan power supply da gerekecek.
Bir de belirttiğin kartı arkadaş kullanıyormuş. Ona sor bir. :)

Önecelikle herkese merhaba yeni bir işlemci almak istiyorum ama bütçe sorunum var. Anakart modelim Foxconn G31MXP bu anakarta uyumlu işlemciler resimde var ama bunlar hakkında bilgim yok. Şu anki işlemcim Pentium dual core E5200 aşağıdakilerden alsam performansa etkisi ne kadar olur ? Core 2 quad hangi modelini almalıyım? Ekran kartım R7 240 RAM 2+2 bide son bir şey daha, aşağıda RAM için max 4 demiş. Yani 4+4 yapabilir miyim demek oluyor bu yoksa 2+2 de kalırsın demek mi ?
Eki Görüntüle 178191
Max 4 demek her iki slot toplam 4GB oluyor. Yani en fazla 2x2 takabilirsin.

Kardeş sorunun cevabını bilmiyorum ancak sana bir sorum olacak, aynı ana karta sahibiz. R7 240 ekran kartı almayı düşünüyorum. Performansı nasıl? Oyunları açabiliyor mu? Ana kart ekran kartı performansını tam vermiyor diyorlardı. Doğru mu?
Afedersin aradan 10 gun gecmis anca gordum kardesim performansi guzel skyrim oynunda medium ayarda 40 fps ayarinda ama cozunurluk 1600-900 yani sen 1280-720 yaparsan 70 alirsin rahat valla ben begendim ama demessem icimde kalir bazi oyunlarda sıkıntı cıkarıyo oyundan atma fln eski ekran kartimda olmiyam sorunlar cikmaya basladi bununla degistirince

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı