Çözüldü Foxconn G31MXP Realtek HD Audio Driver ses vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burakyilmaz11

Hectopat
Merhabalar. Dün gece Windows 10'a geçtim. Fakat geçtikten sonra hiçbir şekilde ses alamadığımı farkettim ve kullandığım Realtek HD Audio Driver'ı defalarca indirdim. Anakartıma uygun olan sürümü de indirmeyi deneyecektim fakat anakartın uyumlu olduğu sürümde Windows 7 desteği var en fazla. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Anakart modeli: Foxconn G31MXP

Sorunumu daha detaylı anlatayım isterseniz. Ben Windows 7 kullanırken ön jaklarımı kullanabilmek için Realtek'i kurmuştum. Fakat 10'a geçtikten sonra ön jaka kulaklığımı taktığım zaman fotoğrafta gösterdiğim gibi Dijital ses kısmını tanıyor ve bana hiçbir şekilde ses vermiyor. Fakat bir hoperlörü arka jak ile taktığım zaman ses alabiliyorum. Sorun ön jakımın tanınmaması. Ben bunu W7'de Realtek ile sağlıyordum şu an hiçbir şey yapamıyorum. Dün geceden beri bu sorunla uğraşıyorum. Bahsettiğiniz son çözümde Realtek bilgisayarıma kurulmadı bile.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 28
Benim attığım sürücüyü kurun ve daha sonra HD Audio Manager'ı açın. Oradan Analog yazan yerin üzerindeki klasöre tıklayın ve açılacak penceredeki ayarları aşağıdaki görselle aynı hale getirin, sorun bu sayede çözülecektir.

1608821686909.png

O sürücü kurulmuyor ve o sürücünün arayüzü o değil.

Bende çözüm asla bitmez. 😉

Aşağıdaki websiteden en güncel sürücüyü indirin ve onun altındaki rehber aracılığıyla kurun. Sonra da sistemi yeniden başlatın. Yine arayüz gelmezse eski sürücüyü yüklersiniz ve arayüzden bahsettiğim ayarı yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı