Foxconn G31MXP sistem tek USB portunu algılıyor

WooBey

Decapat
Daha fazla  
RAM
2
Ekran kartı
GT 430
Anakart
Foxconn G31MXP
Bilgisayarim çok eski. Format flaşı hazırlmaıştım. 32 Bit fotmatlamış. 64 Bit'e yükselteceğim ama USB yerlerinde sıkıntı var galiba. Normalde PC açıkken bazı yerle USB algılıyordu, bazı yerler algılanamadı hatası veriyordu. Bilgisayarımı formatlarken ufak sorun oluştu, System bozuldu. Şimdi formatlayacağım ama sadece 1 USB girişini algılıyor PC. Flaşı taksam klavye takamıyorum, klavye taksam flash takamıyorum. Bunun sebebi nedir?

Bilgisayarim çok eski. Format flaşı hazırlmaıştım. 32 Bit fotmatlamış. 64 Bit'e yükselteceğim ama USB yerlerinde sıkıntı var galiba. Normalde PC açıkken bazı yerle USB algılıyordu, bazı yerler algılanamadı hatası veriyordu. Bilgisayarımı formatlarken ufak sorun oluştu, System bozuldu. Şimdi formatlayacağım ama sadece 1 USB girişini algılıyor PC. Flaşı taksam klavye takamıyorum, klavye taksam flash takamıyorum. Bunun sebebi nedir?
USB girişlerin içi tak/çıkar ya da kurcalama ile bozulmuş olabilir, ya da USB kontrolcüde veya güçle ilgili bir sorun olabilir. Öyle bir durum varsa anakartı kullanmamak iyi olur.

Çevresinden dolaşma amaçlı yazayım:
Klavye olarak en üstte yeşil ve eflatun renkli girişler PS/2 bağlantılardır, varsa öyle çıkışı olan fare/klavye ile, yoksa şu aramada çıkan şekilde USB ucu PS/2'ye çeviren adaptörlerle bağlanabilir:

Arka çıkışlar dışında anakart üzerinde 2 tane daha USB 2.0 çıkış olmalı, tekine varsa kasa ön panel USB takılı olabilir, diğeri boştur. Ona şunun gibi bir çoklayıcı bağlayıp:
Arka PCI çıkışlara USB eklenebilir.
Ancak eğer kontrolcü arızalıysa işe yaramaz.

Son olarak:
PCI ya da PCI Express yuvalar için:
PCI:
PCI Express x1:
bu şekilde kartlar olur. 4'er tane USB ekler sisteme.

EK: Unuttum, USB hub da 1 girişi 4'e çıkartır:

Yeni konular

Geri
Yukarı