Foxconn G41-MXE anakarta MSI 710 2 GB DDR3 takmak

erenkra011

Femtopat
Bayağı eski kasa var elimde. GTA 4'ü düşük ayarlarda oynayabiliyorum. Minecraft LFS NFS gibi oyunları oynayabiliyorum. Seneye sınavım olduğu için yeni bilgisayarlara 5K-6K bayılmak istemiyorum. O yüzden bu sistemi CS:GO oynata bilecek bir şeyler baktım benim kafamda olan 2x4GB Kingston HyperX 1333MHz RAM ve 2 GB ekran kartı MSI GeForce DDR3.
Sistemim;
İşlemci: Intel Pentium E6500 2.93 GHz.
HDD: 320 GB.
PSU: 300W.
RAM(şu anlık takılı olan): 2 GB 400MHz.
Ekran kartı(=): 512MB ATI Radeon.
(Bu arada bu anakartında problem yaşayanlar olmuş, umarım bir şey olmaz.)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi en kötü Q6600 ve üstü modellere ve ekran kartını da ek güç gerektirmeyen RX 550 - RX 460 vb. ayarındaki kartlara bakmalısın.
RAM 2*4 = 8 GB yapman yeterli olacaktır.

İşlemciyi en kötü Q6600 ve üstü modellere ve ekran kartını da ek güç gerektirmeyen RX 550 - RX 460 vb. ayarındaki kartlara bakmalısın.

Arkadaşa katılıyorum en azından 4 çekirdekli bir işlemciye geçmen CS:GO'da seni rahatlatır 2 çekirdek artık iyice tarihe karışıyor. Ekran kartı olarak da sıfır olarak düşünmüyorsan ikinci el olarak GT 1030, GTX 650 GTX 750 gibi kartlar işini görür fakat güç kaynağının kaldıracağından emin ol. Malum 300Watt biraz az kalıyor.

Özelliklerine baktığımda ek güç gerektirmiyodu ama
Öncellikle bütçenizi söyleyin. Parçaları 2.el mi alacaksınız?
Sıfır almayı düşünüyorum asgari ücreti gecmezse olur
Arkadaşa katılıyorum en azından 4 çekirdekli bir işlemciye geçmen CS:GO'da seni rahatlatır 2 çekirdek artık iyice tarihe karışıyor. Ekran kartı olarak da sıfır olarak düşünmüyorsan ikinci el olarak GT 1030, GTX 650 GTX 750 gibi kartlar işini görür fakat güç kaynağının kaldıracağından emin ol. Malum 300Watt biraz az kalıyor.
sıfır olarak düşünüyorum 2.ellere pek güvenim yokta bu ekran kartı işimi görmezmiki acaba

Hocam oynatır oynatmasına da performansı seni memnun eder mi? İstersen bir bak oyun testlerine YouTube'den. Ayrıca ikinci el parçaları kendim de kullanıyorum alırken dikkat ettikten sonra bir sorun yaşamazsın yüksek ihtimalle diye düşünüyorum.
Bütçenize gelince de eğer asgari ücret kadar bütçeniz var ise elinizdekileri satıp yine ikinci el güzel bir kasa alabilirsiniz. O fiyatlarda gerçekten işinize yarayacak kasalar bulursunuz.
Ha illa sıfır derseniz de APU sistem içeren bir kasa önerebilirim.

Hocam oynatır oynatmasına da performansı seni memnun eder mi? İstersen bir bak oyun testlerine YouTube'den. Ayrıca ikinci el parçaları kendim de kullanıyorum alırken dikkat ettikten sonra bir sorun yaşamazsın yüksek ihtimalle diye düşünüyorum.
Bütçenize gelince de eğer asgari ücret kadar bütçeniz var ise elinizdekileri satıp yine ikinci el güzel bir kasa alabilirsiniz. O fiyatlarda gerçekten işinize yarayacak kasalar bulursunuz.
Ha illa sıfır derseniz de APU sistem içeren bir kasa önerebilirim.
Eyw tavsiyen için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı