FoxConn G41MXE(K) anakart tabanlı ikinci el sistem önerisi

AzizG

Kilopat
Yer
Balıkesir/Altıeylül
Selamlar. Benim anakartım Foxconn G41MXE(K). Anakart DDR3 RAM desteklediği yazıyor. Aida64'den baktım DDR3 SDRAM diye gösteriyor. İlk sorum bu SDRAM nedir? Normal DDR3 RAM olur mu? Bir de bu anakart LGA775 soket yapılı bunun için bir işlemci önerir misiniz? Ekran kartını GTX750 Ti yapacağım. Aklımdaki parçalar şunlar: Foxconn G41MXE(K) anakart Intel Xeon E5450 işlemci GTX750 Ti ekran kartı 8 GB DDR3 RAM. Bunlar yerine şunu yap dediğiniz var mı? Ve en üstteki soruya yanıtlarsanız güzel olur. İlk defa DDR3 SDRAM diye bir şey gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı anakarta sahibim ve bende şu anda yükseltmeye çalışıyorum. Şu ana kadar Xeon E5450 işlemci aldım bir sorun yaşamadım. Xeon E5450 işlemciyi gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ekran kartı olarak GTX750 Ti alabilirsin. Biraz araştırdığımda Xeon E5450 ile GTX750 Ti nin uyumlu olduğunu öğrendim gönül rahatlığı ile alabilirsin. Ancak ram tercihi yaparken lütfen dikkatli ol. Anakart her ram ile uyumlu değil. Ben çok araştırmadığım için satın aldığım Hi-Level ram anakartla uyumlu değildi ve sürekli mavi ekran yiyordum. G41MXE ile uyumlu bir ram buldum (Kingston KVR1333D3N9/4G). Anakart ile uyumlu olduğunu öğrendim ve bunu alacağım sende alabilirsin.

Xeon E5450, O.C yapılmazsa 1050 Ti'a kadar besleyebilir. O.C basarsanız 1060 6 GB modeline veya RX 580 8 GB modeline darboğazsız çalışacaktır. SDRAM dediğimiz olay ise şu anda kullandığınız sökülebilir RAM'lerdir.

Bende aynı anakarta sahibim ve bende şu anda yükseltmeye çalışıyorum. Şu ana kadar Xeon E5450 işlemci aldım bir sorun yaşamadım. Xeon E5450 işlemciyi gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ekran kartı olarak GTX750 Ti alabilirsin. Biraz araştırdığımda Xeon E5450 ile GTX750 Ti nin uyumlu olduğunu öğrendim gönül rahatlığı ile alabilirsin. Ancak ram tercihi yaparken lütfen dikkatli ol. Anakart her ram ile uyumlu değil. Ben çok araştırmadığım için satın aldığım Hi-Level ram anakartla uyumlu değildi ve sürekli mavi ekran yiyordum. G41MXE ile uyumlu bir ram buldum (Kingston KVR1333D3N9/4G). Anakart ile uyumlu olduğunu öğrendim ve bunu alacağım sende alabilirsin.
Aga ben de alacağım Xeon E5450'de bios modlamayı bilmiyorum. Bu arada ben bu anakartım da Nanya markalı ram takılı. Bu arada sen modlamayı biliyorsan bana da anlatır mısın? Foxconn markalı anakartlar da bios modlamak sıkıntı çıkartabililiyormuş. Ve anakartın ram slotlarının hepsi DDR3 değil mi?
Xeon E5450, O.C yapılmazsa 1050 Ti'a kadar besleyebilir. O.C basarsanız 1060 6 GB modeline veya RX 580 8 GB modeline darboğazsız çalışacaktır. SDRAM dediğimiz olay ise şu anda kullandığınız sökülebilir RAM'lerdir.
Saol.

Arkadaşlar merhaba bende Foxconn g41mxe anakarta sahibim e5450 almayı düşünüyorumda aliexpressten lga775 e olan buldum ama satıcıya anakartımda çalışırmı diye sorduğumda hayır çalışmaz dedi ben işlemciyi alıp biosu modlayınca çalışırmı o işlemci anakartımda yoksa başka anakartmı almam gerekiyor ??

Dosya Ekleri

• pc3.png
    pc3.png
    6,6 KB · Görüntüleme: 39
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı