Foxconn G41mxe RAM alayım mı?

furkan45454545

Femtopat
Arkadaslar Foxconn G41mxe k model DDR3 anakartim var. 4+1GB 1333MHz RAM var. Ekran kartı GTX750 Ti STRIX OC işlemci Xeon X5450 RAM'ı 4+4 yapmak FPS farki yaratir mi? Orneğin Rainbow'da 60 FPS aliyorum arada oyun basinda FPS düşmesi yiyorum rahatsiz etmiyor. RAM'i yukseltip SSD alsam FPS farki alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir fark olmaz. Ancak SSD alıp RAM'i 8 yapmak sisteminize yapabileceğiniz maksimum yükseltme olur. Günlük kullanımda fark olur daha çok. SSD aldığınız takdirde sistemin genel performansı ciddi derecede artacaktır. Ancak FPS arttırmak için alıyorsanız, çok bir beklentiniz olmasın.

Yani yeni bilgisayar alma düşüncen yoksa ve seni biraz daha idare etmesini istiyorsan alabilirsin.
Tabii ki yeni nesil sisteme geçmek çok mantıklı olur fakat bütçen yoksa özellikle SSD ile beraber 4 GB DDR3 RAM alabilirsin.

Yani yeni bilgisayar alma düşüncen yoksa ve seni biraz daha idare etmesini istiyorsan alabilirsin.
Tabii ki yeni nesil sisteme geçmek çok mantıklı olur fakat bütçen yoksa özellikle SSD ile beraber 4 GB DDR3 RAM alabilirsin.

Kanka doları tutamıyoz ondan beni idare ediyor zaten SSD olarak hangi markayi önerirsin fiyat performans olarak?

Samsung SATA SSD alabilirsen çok iyi olur senin için ama alamazsan da HyprX, SanDisk, WD almaya çalış. James Donkey gibi Hikvision'u tam bilmiyorum onun hakkında yorum yapmayacağım bu gibi markalardan uzak durmanı öneririm fakat bilindik markalardan alırsan uzun ömürlü ve performanslı olur. Zaten hangi SSD'yi alırsan al o farkı iliklerine kadar hissedersin :D

Samsung SATA SSD alabilirsen çok iyi olur senin için ama alamazsan da hyprx, SanDisk, WD almaya çalış. James Donkey gibi Hikvision'u tam bilmiyorum onun hakkında yorum yapmayacağım bu gibi markalardan uzak durmanı öneririm fakat bilindik markalardan alırsan uzun ömürlü ve performanslı olur. Zaten hangi SSD'yi alırsan al o farkı iliklerine kadar hissedersin :D.

Kingston nasıl?

Zaten HyprX dediğim marka değildi aslında Kingston markasının modeli :) Yani kaliteli marka.

Yeni konular

Geri
Yukarı