Foxconn H55MXV RAM sorunu

nuclearvomit

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Foxconn h55mxv anakart kullanıyorum ve 2 GB DDR3 RAM'im var. Ben bu RAM'den başka bilgisayara hangi rami takarsam takayim bilgisayarim bunu kabul etmiyor. Eskiden Windows 7 yüklüydü. Win7 yüklüyken rami değiştirdikten sonra mavi ekran veriyordu. Şu an Win10 yüklü ve rami değiştirdikten sonra Windows simgesi geliyor ve orada donuyor. Sorun nerededir? Nasıl çözerim? (Ramler anakarta uyumlu MHz olarak bi uyumsuzluk yok. 4 GB RAM takmaya çalıştım anakart 8 GB'a kadar destekliyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba arkadaşlar foxconn h55mxv kullanıyorum ddr3 i3 işlemci 4 gm ram vardı 4 daha ekledim 8 gb yapıyor 8 gb gözüküyor ama kullanılabir 3,24 yazıyor biosu güncelledim msconfig girip tiki kaldırdım ne yaptıysam olmuyor yardımcı olurmusunz simdiden teşekkür ederm

En azından sende çalışmış. Bende hiç çalışmıyordu RAM seçiyordu geri zekalı board.
biosu güncelledim ram çalışıyo 10 gb ram var şuan ama 3.24 kullanılabilir diyo şaka gibi
biostan Memory Remap Feature diye bir ayar var onu açtığım zaman kullanılabilir miktar sınırı kalkıyor (4gb da denedim) ama bu seferde bilgisayar açılmıyor hep kendini resliyor

Hiç uğraşmanı önermem bu hurdayla. 10 senelik dandik malum markalar hazır sistemlere bunu takıyorlardı meğer sandığımdan çok çok daha kötü bir anakartmış. Sorunları saymakla bitmez ekran kartını PCIe X1'de çalıştırarak ETS 2'de bile 10 FPS almama sebep olmuştu onu da çözemedim yeni sistem toplayıp bunu babama postaladım.

Geri
Yukarı