Foxconn H55MXV Series anakart SATA III destekliyor mu?

Yer
www.technopat.net&&profile[location]&profile[web..
Başlıkta da belirttiğim gibi. Elimdeki anakart bu. Bugün sınav vs bittiği için SSD almayı düşünüyorum, sistemdeki kasmalar ve gecikmeler düzelirmiş. En ucuz SSD öneriniz nedir ve anakartım destekler mi? En ucuz deme sebebim belki sonuçlar açıklandıktan sonra yeni sistem alabilirim ve bu bilgisayardaki SSD gibi parçaları diğerine aktarabilirim. İnternette okuduğuma göre en kötü SSD bile HDD'den 50 kat hızlıymış. O açıdan alsam bile zarar etmeyeceğimi düşündüm. Yardımlarınızı bekliyorum, son olarak bilgisayara ucuz RAM alsam dahi performansının artmayacağını birçok kaynakta okudum, doğru mudur?

Evet destekler.
Bu ürünü almanızı tavsiye ederim 240 GB işletim sistemi ve bir kaç tane oyun yükleyebilirsiniz.
Fakat şöyle bir şey var bilgisayara hem SSD hem de HDD bağlacaksan bir tane de SATA 3 data kablosu alman gerekiyor. Ama sadece SSD bağlayacaksan HDD üründeki bağlı kabloları söküp SSD yi takabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet destekler.
Bu ürünü almanızı tavsiye ederim 240gb işletim sistemi ve bir kaç tane oyun yükleyebilirsiniz.
Fakat şöyle bir şey var bilgisayara hem SSD hem de HDD bağlacaksan bir tane de SATA 3 data kablosu alman gerekiyor. Ama sadece SSD bağlayacaksan HDD üründeki bağlı kabloları söküp SSD yi takabilirsin.
Peki bilgisayarım için oyun açısından gelişme olur mu? LoL'de vs %80 civarı RAM'e ulaşıyor ve %90'dan sonrası kasmaya başlıyor (chrome vs açtığımda sorun oluyor). Disk kullanımı hemen %100 oluyor ve kasıyor. Sadece SSD bu sorunu çözer mi? Bir de güç kaynağı acaba destekler mi? Onu nereden öğrenebilirim?

Çok fark olur o hızlara bakma erişim süresi bayağı düşük olduğu için çok fark hissedersin. %100 disk sorunun sona erer.
Bugün Mediamarkt'a gitmeyi düşünüyorum da orada bakayım o zaman. En ucuzu bile işimi görür değil mi? Yeni alacağımda kendinden SSD olmasını planlıyorum. Laptop alacağım da alırsam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı