Başarılı Kurulum Foxconn H67MP-S/-V/H67MP+MBR Disk Mavericks Os X 10.9.2

Sistem Özelliklerim
  • Foxconn H67MP-S/-V/H67MP Anakart
  • Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU @ 3.40GHz işlemci
  • AMD Radeon HD 7800 Series 2gb paylaşımsız
Harddiskim MBR türündeydi ve şu hataları defalarca yaşadım.

xUds2DW.jpg

Gm26UfB.jpg

jD2nHJY.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu süreçte belki 15 defa bilgisayara format atmak zorunda kaldım. Ama herşeye rağmen yardımlarından dolayı @Recep Baltaş ve Technopat Ailesine çok teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar yüklemeler başarısız oldu çünkü bir daha win 8.1 e geri dönüş yapamadım herşey USB noktasında bozuluyordu.

Ben şöyle bir yol izledim son çare olarak Önce Mavericks Os X 10.9.2 'yi sonra da win 8.1 pro'yu kurdum:

1. Önce herhangi bir windows CD'si takıp DİSKPART komutu ile bütün bölümleri vs temizleyip birleştirdim.
  2. MBR olan 1TB lık Harddiski GPT'ye çevirdim. ''convert gpt''yaptım.(Mavericks Os X'i yükleyebilmek için)
  3. Mavericks Os X yüklü USB'yi taktım windows cd'sini çıkardım
  4. Mavericks Os X yükleme ekranına gelince disk bölüntüleme işlemleri yaptım
  5. 2 ayrı bölüntü yaptım birini Mac Os X ismi verdim, diğerine de Windows.
  6. Bölüntülerin format biçimlerine dikkat ettim.(Özellikle windows yükleyeceğim bölüntüye ex-Fat dedim)
  7. Önce Mavericks Os X kurdum sonra Windows8.1 Pro yüklü usbden kurulum yaptım.
  8. Clover boot loader yaptım(Moun EFİ yönergeleri) ve usb den kurtuldum çok rahat bir şekilde istediğimi tek tıkla açıyorum
Clover boot loader yönergeleri için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ve Sonuç :)

Son düzenleyen: Moderatör:
tabiki

Şu anda ben de 2 ayrı HDD ye önce Mavericks,sonra da windows yüklemeye çalışıyorum.
Abi benim de kafam karıştı şimdi diskim MBR ve boot menüsü bios' a girdiğimde hiç UEFİ yazmıyor, GPT' ye çevirdiğimde yazarmı ?
sende en başta yani MBR iken UEFİ yazıyor muydu yoksa GPT' ye çevirdikten sonramı yazdı ?

İzzet abi ben de bulamadım abi ben Adana Seyhan, Daişment Gazi Anadolu Lisesi olarak arar mısın ?

Maalesef abi link gönderilemiyormuş ?

Bu profil abi

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı