Çözüldü Foxos V3 Kurduktan Sonra Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

denzii0

Centipat
Yer
driver sorunu yaşayıp koltukta uyuyor
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Foxos'un kendi Discord'undan Foxoa version 3 indirdim, kurdum. Açıldığında mavi ekran ve ekranda Türkçesini söylüyorum: Discord adresini vermiş dolandırıldınız ödeme yapmazsanız açamazsınız gibi bir şeyler yazıyor. Ne yapacağım? Kaldım böyle telefondan yazıyorum mecburen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Foxos'un kendi Discord'undan Foxoa version 3 indirdim, kurdum. Açıldığında mavi ekran ve ekranda Türkçesini söylüyorum: Discord adresini vermiş dolandırıldınız ödeme yapmazsanız açamazsınız gibi bir şeyler yazıyor. Ne yapacağım? Kaldım böyle telefondan yazıyorum mecburen.
Yapılacak şey basit diski tamamen formatlayıp sistemi açacaksınız. Yani diskteki bütün verileriniz gidecek. Ya da aynı diske başka işletim sistemi kuracaksınız :) Çünkü virüsler bir işletim sistemine göre yapılır ve diğerinde çalışmazlar.

Örneğin linux sa o diske veya yan disklerden birisini formatlayıp Windows kurun. Ya da farklı oslar kurabilirsiniz. Açıldığında dosya yöneticisinden önemli verilerinizi alıp cihazı kapatın. O cihaza hiç takmadığınız bir USB belleğe başka bir cihazda temiz windows kurulumu yazdırıp bütün disklerinizi kapsayacak şekilde format atın.

Not : Discord'unuzu çaldıysa 2 auth ekleyip şifrenizi değiştirin. Bu çaldıkları tokeni geçersiz kılacaktır.
Not 2 : Eğer yediğiniz virüs mining virüsü gibi bir şeyse örneğin cihazdaki bütün dosyalarınızı bozduysa yapacağınız hiçbir şey yok. O dosyaların hepsini unutun.
Not 3: Eğer diskide bozacak bir işlem yapıyorsa ki hiç sanmıyorum böyle bir şey yapacağını diyelim yaptı anakartınızdan disk bölümünden diskinizi sıfırlayın. Eğer yeni bir anakartınız varsa diskleri virüsten etkilenmeden bu şekilde sıfırlayıp kullanabilirsiniz.
Not 4: Eğer anakartınız eski bir anakartsa o zaman disklerinizi servise gönderin. Geri döndüğünde sorun çözülecektir.
Son not : Bilmediğiniz ve kaynağından emin olmadığınız dosyaları açarken önce kurduğunuz bir sanal sistemde açın. En iyi güvenlik herkes için budur. Sanal sistemde bankacılık ve kullandığınız önemli uygulama ve sitelerin verilerini giriş yapmayacağınız için haliyle ona virüs bulaşsa da önemsemezsiniz. Siler geçersiniz. Baktınız sorun yok. O sisteme bir zararı olmadı. Kendi cihazınızda kullanmanız gereken bir uygulamadır. O zaman emin olduğunuzda kendi cihazınızdan açarsınız.
Yapılacak şey basit diski tamamen formatlayıp sistemi açacaksınız. Yani diskteki bütün verileriniz gidecek. Ya da aynı diske başka işletim sistemi kuracaksınız :) Çünkü virüsler bir işletim sistemine göre yapılır ve diğerinde çalışmazlar.

Örneğin linux sa o diske veya yan disklerden birisini formatlayıp Windows kurun. Ya da farklı oslar kurabilirsiniz. Açıldığında dosya yöneticisinden önemli verilerinizi alıp cihazı kapatın. O cihaza hiç takmadığınız bir USB belleğe başka bir cihazda temiz windows kurulumu yazdırıp bütün disklerinizi kapsayacak şekilde format atın.

Not : Discord'unuzu çaldıysa 2 auth ekleyip şifrenizi değiştirin. Bu çaldıkları tokeni geçersiz kılacaktır.
Not 2 : Eğer yediğiniz virüs mining virüsü gibi bir şeyse örneğin cihazdaki bütün dosyalarınızı bozduysa yapacağınız hiçbir şey yok. O dosyaların hepsini unutun.
Not 3: Eğer diskide bozacak bir işlem yapıyorsa ki hiç sanmıyorum böyle bir şey yapacağını diyelim yaptı anakartınızdan disk bölümünden diskinizi sıfırlayın. Eğer yeni bir anakartınız varsa diskleri virüsten etkilenmeden bu şekilde sıfırlayıp kullanabilirsiniz.
Not 4: Eğer anakartınız eski bir anakartsa o zaman disklerinizi servise gönderin. Geri döndüğünde sorun çözülecektir.
Son not : Bilmediğiniz ve kaynağından emin olmadığınız dosyaları açarken önce kurduğunuz bir sanal sistemde açın. En iyi güvenlik herkes için budur. Sanal sistemde bankacılık ve kullandığınız önemli uygulama ve sitelerin verilerini giriş yapmayacağınız için haliyle ona virüs bulaşsa da önemsemezsiniz. Siler geçersiniz. Baktınız sorun yok. O sisteme bir zararı olmadı. Kendi cihazınızda kullanmanız gereken bir uygulamadır. O zaman emin olduğunuzda kendi cihazınızdan açarsınız.

Çözüm
Yapılacak şey basit diski tamamen formatlayıp sistemi açacaksınız. Yani diskteki bütün verileriniz gidecek. Ya da aynı diske başka işletim sistemi kuracaksınız :) çünkü virüsler bir işletim sistemine göre yapılır ve diğerinde çalışmazlar.

Örneğin Linux sa o diske veya yan disklerden birisini formatlayıp Windows kurun. Ya da farklı OS'lar kurabilirsiniz. Açıldığında dosya yöneticisinden önemli verilerinizi alıp cihazı kapatın. O cihaza hiç takmadığınız bir USB belleğe başka bir cihazda temiz Windows kurulumu yazdırıp bütün disklerinizi kapsayacak şekilde format atın.

Not: Discord'unuzu çaldıysa 2 auth ekleyip şifrenizi değiştirin. Bu çaldıkları tokeni geçersiz kılacaktır.
Not 2: Eğer yediğiniz virüs mining virüsü gibi bir şeyse örneğin cihazdaki bütün dosyalarınızı bozduysa yapacağınız hiçbir şey yok. O dosyaların hepsini unutun.
Son not: Bilmediğiniz ve kaynağından emin olmadığınız dosyaları açarken önce kurduğunuz bir sanal sistemde açın. En iyi güvenlik herkes için budur. Sanal sistemde bankacılık ve kullandığınız önemli uygulama ve sitelerin verilerini giriş yapmayacağınız için haliyle ona virüs bulaşsa da önemsemezsiniz. Siler geçersiniz. Baktınız sorun yok. O sisteme bir zararı olmadı. Kendi cihazınızda kullanmanız gereken bir uygulamadır. O zaman emin olduğunuzda kendi cihazınızdan açarsınız.

Kurtuldum lanetten.

hahahahha komedi ya lütfen ingilizce bilmiyorsanız çeviri üzerinden çevirin. Orda dediği discord ismini verip OS bana aittir başkaları size para karşılığı satarsa aldanmayın ok diyip geçebilirisiniz. Ardından masaüstünde bir reg dosyası var ve onu çalıştırdığınızda artık sistemi açarken o uyarı ekranı karşınıza gelmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı