FPS 60'a sabitlendi

Valiented

Kilopat
Daha fazla  
Oyunlarda V-Sync kapalı olsa da yine de 60 FPS üstüne çıkamıyorum. Sanırım bir şekile 60 FPS sabitleyecek bir ayar açık laptopumda. Buna ne sebep oluyor olabilir ve nasıl kapatabilirim?

Oyunlarda V-Sync kapalı olsa da yine de 60 FPS üstüne çıkamıyorum. Sanırım bir şekile 60 FPS sabitleyecek bir ayar açık laptopumda. Buna ne sebep oluyor olabilir ve nasıl kapatabilirim?

Bende LoL ve CS:GO oyunlarında "Tam Ekran" moduna geçince 60'a sabitleniyordu. Böyle bir seçenek varsa onu "Tam Ekran Pencereli" olarak değiştirin.

Hangi oyundaki sıkıntı bu sabitleme sıkıntısı.

Her oyunda mevcut. Denediğim oyunlar GTA 5, Star Wars Jedi Fallen Order, Black Desert Online. Görüntü ayarlarını düşüğe çektiğimde bile 60 üstüne çıkmıyor.

Bende LoL ve CS:GO oyunlarında "tam ekran" moduna geçince 60'a sabitleniyordu. Böyle bir seçenek varsa onu "tam ekran pencereli" olarak değiştirin.

Tam ekran pencereli olarak oynamayı denedim ama değişmedi.

Ayarlar > Ekran Kartları kısmında burası açık mı kontrol edin.
Screenshot_1.png

Ekran kartı NVIDIA ise NVIDIA Profile Inspector yükleyin. Oyunda FPS limit kaldırın. Eski oyun ise 60Hz olsun çünkü ben GTA:SA oynadığımda 60FPS üzerine çıktığımda oyun motoru yüzünden oyun bozulmuştu. AMD/ATİ Radeon/APU kullanıyorsan Radeon Ayarları üzerinden yap.
Veya monitör 60Hz olabilir. Eğer 75/120/144/240/280/...Hz değerlerindeyse Hz değerini monitör ayarları (Windows üzerinden) 60Hz üzerine çekin. Oyunda Refresh Rate ayarı varsa ve 60' da ise monitörün desteklediği maksimum Hertz' e çekin.

Yeni konular

Geri
Yukarı