Çözüldü Fortnite 60 FPS sabitlendi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CrazueLz

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gün öncesine kadar herhangi bir problem yokken bugün oyuna giriş yaptığımda 60 FPS sabit olduğunu görüyorum. Daha öncelerde +100 FPS alabiliyorken şu anda yalnızca 60 FPS'e sabitlenmiş durumda.
Oyunu pencereli tam ekran veya pencere moduna aldığımda FPS +100 oluyor fakat bu sefer de takılmalar oluyor. Tam ekrana aldığımda tekrar 60 FPS'e sabitleniyor.

Dikey eşitleme kapalı.
Game dvr kapalı.
FPS değerim sınırsız.
Uygulama dizinindeki Exe'yi de tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bıraktım.

Fakat bir türlü sorunum çözülmedi. Yardımcı olabilecek, bu durumla karşılaşan bir kullanıcı var mıdır?
Ayrıca tüm oyunlarda böyle mi diye de baktım fakat yalnızca Fortnite'da durum böyle. Rocket League, DotA, Valorant, LoL vb. oyunlarda böyle bir sorun gözükmüyor.

Çözüm
30 Ağustos için bir geri yükleme noktası bulunuyor. Sistem geri yükleme noktasını kullandığınızda sorun çözüldü mü?
Evet ben hata olmadan 1 gün öncesine sistem geri yükleme yapmıştım ama bilgisayar 30 Ağustos'a geri yükleme noktası oluşturduğuna göre o tarihte hatrı sayılır bir şey yapmış olmalısınız (driver yükleme, sistem güncellemesi, vb). Ayrıca o tarihten bugüne kadar bir uygulama vs indirdiyseniz yüklemeler silinecek kısacası pc o tarihteki haline dönecek. Bunu göze alarak yapın. Yukarıda dediklerimi göz önünde bulundurun ve o tarihte henüz bu sıkıntı ortaya çıkmamış ise bu sistem geri yükleme çok yüksek ihtimalle sıkıntıyı çözecektir. İyi günler.
30 Ağustos için bir geri yükleme noktası bulunuyor. Sistem geri yükleme noktasını kullandığınızda sorun çözüldü mü?
Evet ben hata olmadan 1 gün öncesine sistem geri yükleme yapmıştım ama bilgisayar 30 Ağustos'a geri yükleme noktası oluşturduğuna göre o tarihte hatrı sayılır bir şey yapmış olmalısınız (driver yükleme, sistem güncellemesi, vb). Ayrıca o tarihten bugüne kadar bir uygulama vs indirdiyseniz yüklemeler silinecek kısacası pc o tarihteki haline dönecek. Bunu göze alarak yapın. Yukarıda dediklerimi göz önünde bulundurun ve o tarihte henüz bu sıkıntı ortaya çıkmamış ise bu sistem geri yükleme çok yüksek ihtimalle sıkıntıyı çözecektir. İyi günler.

Çözüm
Evet ben hata olmadan 1 gün öncesine sistem geri yükleme yapmıştım ama bilgisayar 30 Ağustos'a geri yükleme noktası oluşturduğuna göre o tarihte hatrı sayılır bir şey yapmış olmalısınız (driver yükleme, sistem güncellemesi, vb). Ayrıca o tarihten bugüne kadar bir uygulama vs indirdiyseniz yüklemeler silinecek kısacası PC o tarihteki haline dönecek. Bunu göze alarak yapın. Yukarıda dediklerimi göz önünde bulundurun ve o tarihte henüz bu sıkıntı ortaya çıkmamış ise bu sistem geri yükleme çok yüksek ihtimalle sıkıntıyı çözecektir. İyi günler.

Geri yükleme noktasını başlattım ve dediğiniz gibi o gün Bluetooth ile alakalı birkaç driver kurmuştum. Fortnite FPS sorunum düzeldi ancak Bluetooth ile alakalı bir driver neden böyle bir şeye etki eder anlamış değilim. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri yükleme noktasını başlattım ve dediğiniz gibi o gün Bluetooth ile alakalı birkaç driver kurmuştum. Fortnite FPS sorunum düzeldi ancak Bluetooth ile alakalı bir driver neden böyle bir şeye etki eder anlamış değilim. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Rica ederim işinize yaradıysa ne mutlu bana. Sorun o driverlardan kaynaklı değildir çok çok yüksek ihtimalle. Muhtemelen siz bir şeyle istemeden oynamışsınızdır ya da yüklediğiniz bir uygulamanın da işi olabilir. Ayarlar sıfırlandığı için de sıkıntı kalmamış oldu. Mesela bende MSI Afterburner kurunca olmuştu bu sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı