FPS artınca ekran kartı ısınıyor

• Konuyu başlatan Zel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 2B

Zel

Hectopat
Yer
/POC/
Arkadaşlar selam. Başlıkta belirttiğim gibi oyunlarda FPS'i arttırınca ekran kartımın ısısı da bir hayli artıyor. Bunun sebebini anlayamadım. Örnek verecek olursam, CS:GO'da FPS kilidini kapattığım da 200-300 alıyorum fakat bir hayli ısı artıyor. 120'e sabitlediğimde düşmeye başlıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Arkadaşlar selam. Başlıkta belirttiğim gibi oyunlarda FPS'i arttırınca ekran kartımın ısısı da bir hayli artıyor. Bunun sebebini anlayamadım. Örnek verecek olursam, CS:GO'da FPS kilidini kapattığım da 200-300 alıyorum fakat bir hayli ısı artıyor. 120'e sabitlediğimde düşmeye başlıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Ekran kartı daha fazla kullanıldığından olabilir mi acaba?

Daha fazla FPS daha fazla işlem gücü demek. Bu sebepten dolayı yüksek FPS lerde ekran kartının kullanım yüzdesi artar ve ısı ortaya çıkar gayet normal bir durum.

Ekran kartı daha fazla kullanıldığından olabilir mi acaba?
Selamlar hocam cevabınız için sağolun. Konu'ya bir kaç mesaj eklemeyi unutmuşum. Son 1 ay da böyle olmaya başladı
Ekran kartı kullanımının artması? Gayet doğal bir durum.
Selamlar hocam cevabınız için sağolun. Konu'ya bir kaç mesaj eklemeyi unutmuşum. Son 1 ay da böyle olmaya başladı

Daha fazla FPS daha fazla işlem gücü demek. Bu sebepten dolayı yüksek FPS lerde ekran kartının kullanım yüzdesi artar ve ısı ortaya çıkar gayet normal bir durum.
Merhaba hocam, cevabınız için teşekkürler. Son 1 ay da böyle olmaya başladı. Eski'den 200-300 FPS kilidini açıp oynuyordum. Fakat bu kadar 70-75-80 dereceyi bulmamıştı
Ne kadar ısınıyor?
200-300 FPS kilidini açtığım zaman, zamanla bir artış gerçekleşiyor. Örnek, 70-75-80 diye devam ediyor. Ve 81 de takılı kalıyor ya da 79'a iniyor.

Merhaba hocam, cevabınız için teşekkürler. Son 1 ay da böyle olmaya başladı. Eski'den 200-300 FPS kilidini açıp oynuyordum. Fakat bu kadar 70-75-80 dereceyi bulmamıştı
Masaüstü sistem kullanıyorsanız ekran kartının fanı tozlanmıştır, temizlemeniz gerekebilir. Kasa içi havalandırmayı da gözden geçirin, toz ısınmanın bir numaralı sebebidir. Ancak 85 dereceyi geçmediği müddetçe ısı normal sayılır.

Masaüstü sistem kullanıyorsanız ekran kartının fanı tozlanmıştır, temizlemeniz gerekebilir. Kasa içi havalandırmayı da gözden geçirin, toz ısınmanın bir numaralı sebebidir.
Bu hafta temizledim. Her hafta düzenli olarak temizliyorum hocam. Kullanım ömrü dolmaya başlıyor olabilir mi acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı