FPS arttırma önerileri

İşletim sistemi
Windows 11

TechnoSorun

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemimde oyunlarda daha çok FPS almak istiyorum bildiğiniz veya pek bilinmeyen etkili FPS arttırma teknikleriniz var mı?

YouTube'dan araştırabilirsiniz birçok video mevcut. Hanimiş teknoloji diye bir kanal vardı bende bayağı işe yaramıştı.

Öncelikle FPS istiyorsanız Windows 11 kullanmanız bana göre bir hata. AtlasOS gibi modlu Windows kullanmanız FPS'e etki edecektir. Technopat'ta FPS arttırma rehberlerine göz atabilirsiniz, bununla alakalı videolar izlemelisiniz ekran kartınızı güncellemeli, ekran kartı driverınızın ayarları FPS için en iyi hale getirebilirsiniz. Ayrıca Overclock yapabilirsiniz (ekran kartınız kötü ise pek işe yaramayacaktır ama yapmakta fayda var biraz FPS'e etki eder)

Not: En etkili yöntem her zaman donanımlarınızı güçlendirmek olacaktır.

Son düzenleme:
Donanım değiştirmek ve overclock haricinde çok fazla FPS verebilecek bir yöntem yok. FPS arttırma vaadi veren videolar da çok basit ve pek işe yaramayan yöntemler.

Merhaba arkadaşlar. Sistemimde oyunlarda daha çok FPS almak istiyorum bildiğiniz veya pek bilinmeyen etkili FPS arttırma teknikleriniz var mı?

Hocam yakın zamanda araştırdığım kadarı ile en etkili yöntem ilk öncelikle temizlik ve termal macun değişikliği yapın.
Çift kanal RAM takıp 4+4 yapın.
SSD takın.
Temiz bir format.
Windows 10 kurup.
Arka plandaki uygulamaları kapattın.
Gereksiz hizmetleri kapatabilirsiniz.
Denetim Masası güç seçenekleri yerinde yüksek performansı seçin.
NVIDIA denetim masasında ayarlamalar yapın.
Windows oyun modunu açın.
Driverlar vs onları güncelleyin.
Overclock yapabilirsiniz darboğaz var ise.
Gerekli programlar ile Windows hızını biraz artırabilirsiniz.
Virüs veya zararlı yazılımları silin.

Hocam sistem özelikleriniz nelerdir?

YouTube'dan araştırabilirsiniz birçok video mevcut. Hanimiş teknoloji diye bir kanal vardı bende bayağı işe yaramıştı.

İzledim onları.

Hocam sistem özelikleriniz nelerdir?

AMD Ryzen 5 5500
16 GB 2600MHz RAM.
AMD R7 240 ekran kartı.
550W Power Supply.
TUF Gaming B450M-Plus II anakart.

Hocam yakın zamanda araştırdığım kadarı ile en etkili yöntem ilk öncelikle temizlik ve termal macun değişikliği yapın.
Çift kanal RAM takıp 4+4 yapın.
SSD takın.
Temiz bir format.
Windows 10 kurup.
Arka plandaki uygulamaları kapattın.
Gereksiz hizmetleri kapatabilirsiniz.
Denetim Masası güç seçenekleri yerinde yüksek performansı seçin.
NVIDIA denetim masasında ayarlamalar yapın.
Windows oyun modunu açın.
Driverlar vs onları güncelleyin.
Overclock yapabilirsiniz darboğaz var ise.
Gerekli programlar ile Windows hızını biraz artırabilirsiniz.
Virüs veya zararlı yazılımları silin.

Hepsini yapmıştım yine de sağ ol :D

Öncelikle FPS istiyorsanız Windows 11 kullanmanız bana göre bir hata. AtlasOS gibi modlu Windows kullanmanız FPS'e etki edecektir. Technopat'ta FPS arttırma rehberlerine göz atabilirsiniz, bununla alakalı videolar izlemelisiniz ekran kartınızı güncellemeli, ekran kartı driverınızın ayarları FPS için en iyi hale getirebilirsiniz. Ayrıca overclock yapabilirsiniz (ekran kartınız kötü ise pek işe yaramayacaktır ama yapmakta fayda var biraz FPS'e etki eder)

Not: En etkili yöntem her zaman donanımlarınızı güçlendirmek olacaktır.

Overclocktan korkuyorum.

Geri
Yukarı