FPS arttırma önerileri

İşletim sistemi
Windows 11
FPS arttırma falan yalan Windows 11 bir kaynak domuzu Windows 10'a geçin yine de çok bir artış beklemeyin.

Overclocktan korkuyorum.

Hocam bende aynı ekran kartını kullanıyorum korkmayın çok fazla ısınan bir kart değil zaten deneyin çok bir fark yaratmaz ama yapmakta fayda var.

AMD Ryzen 5 5500.
16 GB 2600MHz RAM.
AMD R7 240 ekran kartı.
550W Power Supply.
TUF Gaming B450M-Plus II anakart.

Hocam o işlemci ve ekran kartı ile darboğaz yaşamıyor musunuz?

Sıkıntınızın büyük kaynağı ekran kartınız. Biraz da RAM MHz değeriniz düşük. AMD kanadında 1080P için RX6600, NVIDIA’da ise RTX 3060’a geçmenizi öneririm. İşlemciniz bu ikisini besler.

RAM’leri de 3600 MHz ile değiştirebilirsiniz.

Sıkıntınızın büyük kaynağı ekran kartınız. Biraz da RAM MHz değeriniz düşük. AMD kanadında 1080p için RX6600, NVIDIA'da ise 3060'a geçmenizi öneririm. İşlemciniz bu ikisini besler.

RAM'leri de 3600 MHz ile değiştirebilirsiniz.

Bunları biliyorum fakat yeterli param yok maalesef.

Hocam bende aynı ekran kartını kullanıyorum korkmayın çok fazla ısınan bir kart değil zaten deneyin çok bir fark yaratmaz ama yapmakta fayda var.

Hocam o işlemci ve ekran kartı ile darboğaz yaşamıyor musunuz?

Yaşıyorum tabii ki çok miktarda.

Öncelikle FPS istiyorsanız Windows 11 kullanmanız bana göre bir hata. AtlasOS gibi modlu Windows kullanmanız FPS'e etki edecektir. Technopat'ta FPS arttırma rehberlerine göz atabilirsiniz, bununla alakalı videolar izlemelisiniz ekran kartınızı güncellemeli, ekran kartı driverınızın ayarları FPS için en iyi hale getirebilirsiniz. Ayrıca overclock yapabilirsiniz (ekran kartınız kötü ise pek işe yaramayacaktır ama yapmakta fayda var biraz FPS'e etki eder)

Not: En etkili yöntem her zaman donanımlarınızı güçlendirmek olacaktır.

Windows 11 kullanmasi niye hata olsun? Ben Windows 10'da Valorant'ta 350 FPS aliyordum, Windows 11 de ise 360 gordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı